Чи включається до розрахунку відпускних винагорода за сумлінну працю

Редакція ОП
Оплата праці Червень, 2009/№ 11
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Чи включається до розрахунку відпускних винагорода за сумлінну працю

 

Оксана ТКАЧЕНКО, заступник начальника відділу праці та нормативно-інформаційного забезпечення Департаменту економіки та фінансування Міністерства освіти і науки України

 

Чи включається до розрахунку відпускних винагорода за сумлінну працю вчителям, яку виплачено у вересні 2008 року?

(Дніпропетровська обл., Магдалинівський р-н, смт Магдалинівка)

 

Надання педагогічним працівникам щорічної грошової винагороди в розмірі до одного посадового окладу (ставки заробітної плати) за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків передбачено

абзацом 10 частини першої статті 57 Закону України «Про освіту» від 23.05.91 р. № 1060-XII. Це обов’язкова виплата, гарантована державою.

Порядком надання щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам навчальних закладів державної та комунальної форм власності за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 05.06.2000 р. № 898

, передбачено, що винагорода надається педагогічним працівникам:

— за зразкове виконання службових обов’язків за умови досягнення ними успіхів у вихованні дітей, навчанні, професійній підготовці учнівської та студентської молоді;

— тільки

за відсутності порушень виконавчої та трудової дисципліни та здійснюється в межах загальних коштів, передбачених кошторисом навчального закладу на оплату праці;

— відповідно до положення, що затверджується керівником закладу за погодженням з профспілковим комітетом;

— на підставі наказу керівника закладу, а керівникам — за наказом вищої за рівнем організації.

Зазначена винагорода виплачується в розмірі, що не перевищує одного посадового окладу (ставки заробітної плати) з урахуванням підвищень.

Згідно з

пунктом 4 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. № 100, при обчисленні середньої заробітної плати в усіх випадках її збереження, зокрема й при обчисленні оплати часу щорічної відпустки, одноразові виплати не враховуються.

За роз’ясненнями, наданими Міністерством праці та соціальної політики України, щорічна грошова винагорода, яка виплачується педагогічним працівникам за сумлінну працю та зразкове виконання службових обов’язків, виплачується один раз на рік, що випливає з самої її назви, тобто має одноразовий характер, а отже,

вона не бере участі в розрахунку відпускних.
Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд