Теми статей
Обрати теми

Лікарняний для бабусі

Редакція ОП
Відповідь на запитання

ЛІКАРНЯНИЙ ДЛЯ БАБУСІ

 

Наталія ІВЛЄВА, економіст-аналітик Видавничого будинку «Фактор»

 

У закладі працює жінка, якій видано листок тимчасової непрацездатності для догляду за хворим онуком чотирирічного віку. Донька цієї жінки, яка є матір’ю дитини, працює. Чи може бути оплачено цей листок непрацездатності? Чи потрібно такій працівниці надавати якісь довідки з місця роботи своєї дочки?

(м. Харків)

 

Одним із страхових випадків тимчасової непрацездатності, визначених у ст. 35 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 р. № 2240-III, є необхідність догляду за хворою дитиною.

Порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність у зв’язку з доглядом за хворою дитиною, регламентовано р. 3 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13.11.2001 р. № 455 (далі — Інструкція № 455).

Згідно з п. 3.1 Інструкції № 455 листок непрацездатності для догляду за хворою дитиною видається лікуючим лікарем одному з працюючих членів сім’ї або іншій працюючій особі, яка фактично здійснює догляд.

Для догляду за хворою дитиною віком до 14 років листок непрацездатності видається на період, протягом якого дитина потребує догляду, але не більше 14 календарних днів, а для догляду за дитиною, постраждалою внаслідок аварії на ЧАЕС, на весь період її хвороби, включаючи санаторно-курортне лікування (п. 3.3 Інструкції № 455).

У разі захворювання дитини поза постійним місцем проживання листок непрацездатності для догляду за нею видається за місцем тимчасового перебування дитини територіальним лікувально-профілактичним закладом з дозволу головного лікаря і має бути засвідчений його підписом та печаткою цього лікувально-профілактичного закладу (п. 3.14 Інструкції № 455).

Таким чином, у випадку, коли листок непрацездатності видано з дотриманням положень

пп. 3.1, 3.3, 3.14 Інструкції № 455, він є підставою для призначення допомоги з тимчасової непрацездатності у зв’язку з доглядом за хворою дитиною.

Тобто

право вирішувати, на кого оформлювати листок непрацездатності для догляду за хворою дитиною, надається лікуючому лікарю, який може виписати листок непрацездатності, зокрема, на бабусю, яка працює, якщо вона доглядатиме хворого онука чотирирічного віку.

Надання ще якихось довідок у цьому випадку, зокрема, з роботи матері дитини, чинним законодавством не передбачено.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі