Теми статей
Обрати теми

Декларування доходів громадян у 2009 році

Редакція ОП
Відповідь на запитання

Декларування доходів громадян у 2009 році

 

У ДПА в Харківській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з начальником управління масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян Яною ЧУБ. Під час «гарячої лінії» платники податків зверталися із запитаннями щодо проведення у 2009 році кампанії декларування доходів громадян, порядку заповнення декларації про доходи та можливості отримання права на податковий кредит.

Наведемо деякі запитання, що надійшли від платників податків, та відповіді на них.

У минулому році я вже подавав декларацію про доходи, отримані у 2007 році. Чи можна тепер використати минулорічний бланк декларації та дати його ксерокопію знайомому?

 

Бланк декларацій про доходи в цьому році не змінився. Отже, Ви можете сміливо використовувати торішній бланк. При цьому ксерокопії не заборонено, але робити це не зовсім зручно, адже в кожній державній податковій інспекції Вам не лише безкоштовно видадуть бланк, а й нададуть вичерпну консультацію щодо його заповнення.

 

В який строк слід сплатити суму податку, визначену податковою інспекцією за річною податковою декларацією?

 

Нараховану суму податку за річною податкової декларацією громадянин зобов’язаний сплатити протягом тридцяти календарних днів з дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.

 

Який останній день подання декларації про доходи, отримані у 2008 році, — 31 березня чи 1 квітня 2009 року?

 

Декларація про доходи, отримані громадянами у 2008 році, подається до 1 квітня 2009 року. Тобто останній день прийому звітності в державних податкових інспекціях — 31 березня 2009 року.

Однак зазначене не стосується декларацій, що подаються громадянами з метою одержання податкового кредиту по витратах за 2008 рік. У цьому випадку громадяни можуть подавати декларації протягом усього 2009 року.

 

Я навчаюсь на платних підготовчих курсах в університеті. Чи мають мої батьки право на податковий кредит?

 

На жаль, Ваші батьки не мають право на податковий кредит.

Згідно з нормами Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» до складу податкового кредиту з навчання можна віднести лише витрати за отримання середньої професійної або вищої освіти.

Що ж стосується витрат на навчання на підготовчих курсах, будь-яких спеціалізованих курсах, навчання в ліцеях чи гімназіях, у приватних школах, а також в інших навчальних закладах, які не належать до професійно-технічних або вищих навчальних закладів, то діючим законодавством не передбачено віднесення зазначених витрат до складу податкового кредиту.

 

У мене двоє синів-близнят, які навчаються за контрактом у ВУЗах. Вони ніде не працюють. Чи маю я право на відшкодування понесених витрат за навчання обох синів?

 

Законом України «Про податок з доходів фізичних осіб» не встановлено обмежень щодо кількості осіб, за навчання яких можна віднести понесені витрати до складу податкового кредиту.

Законодавством передбачено віднесення до податкового кредиту «суми витрат, фактично сплачених за навчання». При цьому батьки можуть скористатися правом на включення до податкового кредиту суми витрат, фактично сплачених за навчання своїх дітей.

Таким чином, Ви маєте право на включення до податкового кредиту суми витрат, фактично сплачених за навчання обох своїх дітей.

 

Матеріал підготовлено фахівцями ДПА у Харківській області

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі