Теми статей
Обрати теми

Додаткова відпустка за ненормований робочий день

Редакція ОП
Відповідь на запитання

Додаткова відпустка за ненормований робочий день

 

Ганна ХОРОШКО, головний спеціаліст Головного управління праці та соціального захисту населення Харківської облдержадміністрації

 

Щодо яких працівників може застосовуватися ненормований робочий день?

Якщо працівник працює на умовах неповного робочого тижня, чи може до нього застосовуватися ненормований робочий день? Якщо так, чи має він право на додаткову відпустку за ненормований робочий день та якої тривалості?

(Донецька обл.)

 

Відповідно до

Рекомендацій щодо порядку надання працівникам з ненормованим робочим днем щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці, затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 10.10.97 р. № 7 (далі — Рекомендації), ненормований робочий день — це особливий режим робочого часу, який установлюється для певної категорії працівників у разі неможливості нормування часу трудового процесу. У разі потреби ця категорія працівників виконує роботу понад нормальну тривалість робочого часу (ця робота не вважається надурочною). Міра праці в даному випадку визначається не тільки тривалістю робочого часу, але також колом обов’язків й обсягом виконаних робіт (навантаженням).

Для працівників, які працюють на умовах неповного робочого тижня, ненормований робочий день може застосовуватися, а для працівників, зайнятих на роботі з неповним робочим днем, ненормований робочий день не застосовується

(п. 2 Рекомендацій).

На підприємствах, в установах, організаціях, незалежно від форм власності, ненормований робочий день може застосовуватися для керівників, спеціалістів і робітників, а саме:

— осіб, праця яких не піддається точному обліку в часі;

— осіб, робочий час яких за характером роботи поділяється на частини невизначеної тривалості (сільське господарство);

— осіб, які розподіляють час для роботи на свій розсуд.

Список професій і посад, на яких може застосовуватися ненормований робочий день, визначається колективним договором.

Як компенсація за виконаний обсяг робіт, ступінь напруженості, складність і самостійність у роботі, необхідність періодичного виконання службових завдань понад установлену тривалість робочого часу надається

додаткова відпустка до 7 календарних днів (п. 3 Рекомендацій).

Конкретна тривалість щорічної додаткової відпустки працівника з ненормованим робочим днем установлюється керівником підприємства, установи, організації (або керівником структурного підрозділу) з урахуванням фактичного навантаження та кола покладених на працівника обов’язків за відповідний період. Зазначена відпустка надається пропорційно часу, відпрацьованому на роботі, посаді, що дають право на цю відпустку.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі