Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Попередження роботодавця про звільнення за власним бажанням

Редакція ОП
Оплата праці Квітень, 2010/№ 7
Друк
Відповідь на запитання

Попередження роботодавця про звільнення за власним бажанням

 

Наталія ГРЕЧКО, головний спеціаліст відділу соціально-трудових відносин та оплати праці Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації

 

Чи повинен пенсіонер при звільненні з роботи за власним бажанням попереджати власника або уповноважений ним орган за 14 календарних днів?

(Полтавська обл.)

 

Згідно зі ст. 38 Кодексу законів про працю України працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений термін, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні.

Але, якщо заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (з вказівкою на одну із перелічених причин у ст. 38 КЗпП) або порушенням роботодавцем вимог законодавства про працю, умов колективного або трудового договору, власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник. До випадків, які унеможливлюють працівника продовжувати роботу, ст. 38 КЗпП відносить такі:

— переїзд на нове місце проживання;

— переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість;

— вступ до навчального закладу;

— неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком;

— вагітність;

— догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом;

— догляд за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи;

— вихід на пенсію;

— прийняття на роботу за конкурсом;

— інші поважні причини.

Ситуацію, що спричинила звільнення за скороченими термінами, працівнику слід підтвердити відповідними документами.

Що стосується «інших поважних причин», то це має вирішуватись у кожному конкретному випадку окремо.

Отже, звільнення за власним бажанням пенсіонера (без поважних причин і за відсутності порушень з боку роботодавця) здійснюється за загальними правилами з попередженням власника або уповноваженого ним органа за два тижні.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі