Індексація зарплати при переведенні на іншу посаду

В обраному У обране
Друк
Редакція ОП
Оплата праці Грудень, 2010/№ 23
Відповідь на запитання

ІНДЕКСАЦІЯ ЗАРПЛАТИ ПРИ ПЕРЕВЕДЕННІ НА ІНШУ ПОСАДУ

 

Людмила ТРОХИМЕНКО, заступник головного редактора

 

Працівник інституту працював на 0,5 ставки на посаді інженера-програміста (9-й тарифний розряд ЄТС) та поєднував обов’язки секретаря (4-й тарифний розряд ЄТС) на 0,5 ставки. Останнім базовим місяцем для працівника був жовтень 2008 року.

З 1 листопада 2010 року працівник перейшов на повну ставку на посаді старшого лаборанта (6-й тарифний розряд ЄТС). Постійних доплат і надбавок працівник не має. Чи зміниться базовий місяць для такого працівника при проведенні індексації заробітної плати за листопад 2010 року?

(м. Стаханов, Луганська обл.)

 

При проведенні індексації заробітної плати працівників необхідно керуватися

Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженим постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078 (далі — Порядок № 1078).

Пунктом 2 Порядку № 1078

визначено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, отримані в гривнях на території України, які не мають разового характеру.

Загальний підхід до визначення базового місяця при проведенні індексації заробітної плати працівників викладено в

п. 5 Порядку № 1078. У ньому зазначено, що базовим місяцем при розрахунку індексу споживчих цін вважається місяць, в якому відбувається підвищення доходів громадян. Індексація за цей місяць не нараховується і з наступного за базовим місяця для проведення подальшої індексації розраховується наростаючим підсумком новий індекс споживчих цін до перевищення порога індексації 101 %.

Мінпраці в

листі від 14.02.2007 р. № 9/10/136-07 зазначило, що механізм індексації при переведенні працівників на іншу посаду Порядком № 1078 не передбачено. Рішення про індексацію заробітної плати таким працівникам підприємство, установа, організація може прийняти самостійно.

Виходячи з практики застосування Порядку № 1078 Мінпраці рекомендує в разі підвищення посадового окладу при переведенні працівника на іншу посаду місяць, в якому відбулося підвищення, вважати базовим і індексацію за цей місяць не проводити.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити