Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Щодо виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах

Редакція ОП
Оплата праці Лютий, 2010/№ 3
Друк
Лист від 18.01.2010 р. № 396/0/14-10/18

Міністерство праці та соціальної політики України

Щ

одо виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах

Лист від 18.01.2010 р. № 396/0/14-10/18

 

У Мінпраці розглянуто <...> лист щодо застосування змін, внесених постановою Кабінету Міністрів України від 08.12.2009 р. № 1332 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 р. № 1266», для розрахунку виплат допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах і повідомляється.

Зазначеною постановою внесено зміни до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням (далі — Порядок), які в частині обчислення допомоги за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, стосуються порядку розрахунку допомоги по вагітності та пологах, а також допомоги по тимчасовій непрацездатності у разі переходу підприємства на роботу в режимі неповного робочого дня.

1. Новий порядок розрахунку застосовується для страхових випадків,

які настали з 15 грудня 2009 року (дата набрання постановою чинності).

Для страхових випадків, які настали

до 15 грудня 2009 року, слід застосовувати порядок розрахунку страхових виплат, що діяв до набрання чинності вищезазначеною постановою.

2. З 15 грудня 2009 року середньоденна заробітна плата для розрахунку допомоги по вагітності та пологах обчислюється відповідно до абзацу третього пункту 14, а саме: шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період заробітної плати (оподатковуваного доходу), з якої сплачувалися страхові внески, на кількість календарних днів за розрахунковий період (без урахування календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин, — тимчасова непрацездатність, відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком).

Це відповідає нормам абзацу другого частини першої статті 38 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» щодо виплати допомоги по вагітності та пологах застрахованій особі за весь період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, тривалість якої визначається у календарних днях.

Оскільки з сум оплати відпусток сплачуються страхові внески,

їх необхідно враховувати при обчисленні середньої заробітної плати для розрахунку допомоги по вагітності та пологах аналогічно розрахунку середньої зарплати для обчислення страхових виплат за страхуванням на випадок безробіття і від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності (крім допомоги по тимчасовій непрацездатності), яка обчислюється за 1 календарний день.

Суми нарахувань за час відпусток на відміну від порядку їхньої фактичної виплати

розподіляються пропорційно часу, що припадає на дні відпустки у відповідному місяці.

Якщо застрахована особа частину місяця в розрахунковому періоді

не працювала з поважних причин (тимчасова непрацездатність, відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком), для обчислення середньої заробітної плати заохочувальні та компенсаційні виплати, що мають разовий характер, та виплати, що не передбачені актами законодавства або що провадяться понад встановлені зазначеними актами норми, в такому місяці враховуються, як і раніше, пропорційно відпрацьованому часу (відповідно до абзацу другого пункту 9 Порядку).

 

Заступник Міністра В. Іванкевич

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі