Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Звільнення працівника за п. 5 ст. 40 КЗпП

Редакція ОП
Оплата праці Лютий, 2010/№ 4
Друк
Відповідь на запитання

Звільнення працівника за п. 5 ст. 40 КЗпП

 

Ганна ХОРОШКО, головний спеціаліст Головного управління праці та соціального захисту населення Харківської облдержадміністрації

 

Чи можна звільнити працівника на підставі п. 5 ст. 40 КЗпП, якщо він два місяці поспіль був на лікарняному, потім вийшов на один день і знов знаходиться на лікарняному вже більше 2,5 місяця?

(м. Одеса)

 

Неявка на роботу більше чотирьох місяців поспіль унаслідок тимчасової непрацездатності, не враховуючи відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, відповідно до

п. 5 ст. 40 Кодексу законів про працю України від 10.12.71 р. є підставою для розірвання трудового договору. При цьому це право, а не обов’язок роботодавця. Проте вихід на роботу хоча б на один день перериває перебіг цього строку та має обчислюватися спочатку. Не можна підсумовувати періоди невиходу на роботу тривалістю менше чотирьох місяців.

Згідно із зазначеним

пунктом та статтею КЗпП не можуть бути звільнені працівники, які втратили працездатність у зв’язку з трудовим каліцтвом чи професійним захворюванням. За такими працівниками робоче місце (посада) має зберігатися до поновлення працездатності чи встановлення інвалідності.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі