Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Звільнення вагітної жінки

Редакція ОП
Оплата праці Лютий, 2010/№ 4
Друк
Відповідь на запитання

Звільнення вагітної жінки

 

Наталія ГРЕЧКО, головний спеціаліст Головного управління праці та соціального захисту населення Харківської облдержадміністрації

 

Чи існують підстави для звільнення вагітних жінок?

(м. Харків)

 

Вагітну жінку можливо звільнити

лише у випадку повної ліквідації підприємства, установи чи організації. У такому разі роботодавець зобов’язаний її обов’язково працевлаштувати. При звільненні вагітних жінок після закінчення строкового трудового договору також здійснюється обов’язкове їх працевлаштування. На період працевлаштування за ними повинна зберігатися середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору.

У всіх інших випадках з ініціативи роботодавця звільнення зазначених категорій жінок

забороняється (п. 3 ст. 184 Кодексу законів про працю України від 10.12.71 р.).

При цьому відповідно до п. 1 ст. 38 КЗпП, якщо вагітна жінка подасть заяву про звільнення з роботи за власним бажанням, власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, в який вона просить.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі