Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Про затвердження Порядку виплати надбавки за вислугу років лікарям і фахівцям з базовою та неповною вищою медичною освітою державних та комунальних закладів охорони здоров'я

Редакція ОП
Оплата праці Січень, 2010/№ 2
Друк
Постанова від 29.12.2009 р. № 1418

Кабінет Міністрів України

Про затвердження Порядку виплати надбавки за вислугу років лікарям і фахівцям з базовою та неповною вищою медичною освітою державних та комунальних закладів охорони здоров’я

Постанова від 29.12.2009 р. № 1418

 

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок виплати надбавки за вислугу років лікарям і фахівцям з базовою та неповною вищою медичною освітою державних та комунальних закладів охорони здоров’я, що додається.

2. Ця постанова набирає чинності з

1 січня 2010 року.

 

Прем’єр-міністр України Ю. Тимошенко

 

 

Затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2009 р. № 1418

Порядок виплати надбавки за вислугу років лікарям і фахівцям з базовою та неповною вищою медичною освітою державних та комунальних закладів охорони здоров’я

 

1. Дія зазначеного Порядку поширюється

на лікарів і фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою , умови оплати праці яких визначаються відповідно до умов оплати праці медичних працівників державних та комунальних закладів охорони здоров’я, крім посадових осіб державної санітарно-епідеміологічної служби України.

2. Надбавка за вислугу років установлюється лікарям і фахівцям з базовою та неповною вищою медичною освітою державних та комунальних закладів охорони здоров’я

залежно від стажу роботи в такому розмірі:

 

Стаж роботи

Розмір щомісячної надбавки до посадового окладу, відсотків

Понад 3 роки

10

Понад 10 років

20

Понад 20 років

30

 

3. Надбавка за вислугу років виплачується керівникам закладів охорони здоров’я та їх заступникам з числа лікарів, заступникам головного лікаря з медсестринства, керівникам структурних підрозділів з числа лікарів, лікарям усіх лікарських спеціальностей, професіоналам з вищою немедичною освітою, що допущені до медичної діяльності в закладах охорони здоров’я, головним медичним сестрам, фахівцям з базовою та неповною вищою медичною освітою усіх спеціальностей.

4.

До стажу роботи, що дає право на встановлення надбавки за вислугу років, включається:

час роботи у державних та комунальних закладах охорони здоров’я України, СРСР і союзних республік СРСР на посадах лікарів і фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою, визначених у пункті 2 цього Порядку;

час відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а у разі коли дитина потребує домашнього догляду — період відпустки без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку, або коли дитина хвора на цукровий діабет I типу (інсулінозалежна) — не більш як до досягнення нею 16-річного віку;

час, відведений на підвищення кваліфікації з відривом від роботи, якщо працівник до і після направлення на підвищення кваліфікації працював на посадах лікарів і фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою, визначених у пункті 2 цього Порядку, в державних та комунальних закладах охорони здоров’я;

час навчання у клінічній ординатурі;

час строкової військової служби, якщо працівник до призову на військову службу працював на посадах лікарів і фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою, визначених у пункті 2 цього Порядку, в державних та комунальних закладах охорони здоров’я, і протягом трьох місяців після звільнення з військової служби (без урахування часу проїзду на постійне місце проживання) був прийнятий на роботу на одну із зазначених посад в державному або комунальному закладі охорони здоров’я;

час, коли працівник фактично не працював, але за ним згідно із законодавством зберігалися місце роботи (посада) та заробітна плата повністю або частково (в тому числі час оплачуваного вимушеного прогулу, спричиненого незаконним звільненням або переведенням на іншу роботу).

5. Документом для визначення стажу роботи, який дає право на одержання надбавки за вислугу років, є трудова книжка або інші документи, що відповідно до законодавства підтверджують наявність стажу роботи.

6. Надбавка за вислугу років у державному або комунальному закладі охорони здоров’я

обчислюється виходячи з посадового окладу (з підвищеннями) працівника без урахування інших надбавок і доплат.

7. Надбавка за вислугу років

виплачується щомісяця за фактично відпрацьований час за основним місцем роботи та за сумісництвом.

8. У разі коли працівник

тимчасово заміщує відсутнього працівника, надбавка за вислугу років обчислюється виходячи з посадового окладу за основною посадою (місцем роботи).

9. Встановлення надбавки за вислугу років або зміна її розміру

проводиться з початку місяця, що настає за місяцем роботи, в якому виникло таке право.

 

Коментар редакції

 

З 1 січня 2010 року медпрацівникам буде виплачуватися надбавка за вислугу років

 

Кабмін установив для лікарів і фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою державних та комунальних закладів охорони здоров’я надбавку за вислугу років. Її виплата передбачена:

— керівникам закладів охорони здоров’я та їх заступникам з числа лікарів;

— заступникам головного лікаря з медсестринства;

— керівникам структурних підрозділів з числа лікарів;

— лікарям усіх лікарських спеціальностей;

— професіоналам з вищою немедичною освітою, що допущені до медичної діяльності в закладах охорони здоров’я;

— головним медичним сестрам;

— фахівцям з базовою та неповною вищою медичною освітою усіх спеціальностей.

Дія цього документа не поширюється на посадових осіб державної санітарно-епідеміологічної служби України, оскільки раніше Кабмін постановою від 26.08.2009 р. № 910 уже затвердив Порядок виплати надбавки за вислугу років цій категорії осіб, який набув чинності з 01.01.2010 р. (див.  «Оплата праці», 2009, № 19, с. 4).

Зупинимося на деяких нормах постанови, що коментується, які необхідно взяти до уваги.

По-перше, надбавка за вислугу років установлюється залежно від стажу роботи (п. 2 Порядку). При цьому періоди роботи, що зараховуються до стажу роботи для встановлення такої надбавки, чітко визначено. Їх перелік наведено в п. 4 Порядку. У загальному випадку наявність стажу підтверджують записи у трудовій книжці працівника.

По-друге, при розрахунку такої надбавки береться до уваги безпосередньо посадовий оклад (з підвищеннями). Інші надбавки й доплати, що отримує працівник, у розрахунку участі не беруть.

По-третє, надбавка за вислугу років виплачується за фактично відпрацьований час за основним місцем роботи та за сумісництвом (п. 7 Порядку). Якщо працівник тимчасово заміщує відсутнього працівника, така надбавка обчислюється виходячи з посадового окладу за основною посадою (місцем роботи) (п. 8 Порядку).

Як передбачено п. 2 постанови, вона набула чинності з 01.01.2010 р. (офіційне опублікування — 05.01.2010 р., газета «Урядовий кур’єр», № 1 від 05.01.2010 р.).

 

Наталія ІВЛЄВА, економіст-аналітик

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі