Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

Редакція ОП
Оплата праці Липень, 2010/№ 14
Друк
Відповідь на запитання

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

 

Неля СИНЬКО, начальник відділу організації заробітної плати і вдосконалення законодавства з оплати праці Департаменту з питань державного регулювання заробітної плати й умов праці Міністерства праці та соціальної політики України

 

Як розрахувати компенсацію за невикористану відпустку працівникові, який був прийнятий на роботу 8 червня 2010 року, а звільнений 7 липня 2010 року?

(м. Чигирин, Черкаська обл.)

 

Відповідно до

п. 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. № 100 (далі — Порядок № 100), обчислення середньої заробітної плати для оплати часу відпусток і виплати компенсації за невикористані відпустки провадиться виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки або виплаті компенсації за невикористані відпустки.

Працівникові, який пропрацював на підприємстві, в установі, організації менше року, середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за фактичний час роботи, тобто з 1-го числа місяця після оформлення на роботу до 1-го числа місяця, в якому надається відпустка або виплачується компенсація за невикористані відпустки.

Нарахування виплат за час щорічної відпустки, додаткової відпустки у зв’язку з навчанням, творчої відпустки, додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, та для виплати компенсації за невикористані відпустки провадиться шляхом ділення сумарного заробітку за останні перед наданням 12 календарних місяців або за менший фактично відпрацьований період на відповідну кількість календарних днів року або меншого відпрацьованого періоду, за винятком святкових і неробочих днів, установлених законодавством (

ст. 73 Кодексу законів про працю України). Одержаний результат перемножується на число календарних днів відпустки.

Якщо працівником

не відпрацьований повний (календарний) місяць з 1-го по 1-ше число, то обчислення середньої заробітної плати для виплати компенсації за невикористані дні відпустки провадитиметься з урахуванням п. 4 Порядку № 100, а саме виходячи з тарифної ставки (окладу).

У запитанні йдеться про те, що працівника було прийнято на роботу 8 червня 2010 року, а звільнено з роботи 7 липня 2010 року, тобто немає розрахункового місяця. Отже, обчислення середньої заробітної плати для нарахування йому компенсації за невикористані відпустки провадиться виходячи з установленого йому в трудовому договорі окладу.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі