Надання відпустки та допомоги на оздоровлення після закінчення строкового договору

В обраному У обране
Друк
Редакція ОП
Оплата праці Червень, 2010/№ 11
Відповідь на запитання

Надання відпустки та допомоги на оздоровлення після закінчення строкового договору

 

Антоніна КЛИМЕНКО, начальник Управління соціально-економічного захисту Профспілки працівників освіти і науки України

 

Чи має право на відпустку та допомогу на оздоровлення працівник навчального закладу, звільнений після закінчення строкового договору?

(м. Одеса)

 

Бувають випадки, коли за пропозицією керівників навчальних закладів педагогічні, науково-педагогічні працівники вимушені погоджуватися на роботу лише впродовж навчального року, тобто за строковим договором. Після закінчення навчального року керівники видають накази про їх звільнення у зв’язку із закінченням терміну строкового договору.

Однак при цьому варто знати, що згідно зі

ст. 3 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (далі — Закон № 504) за бажанням працівника в разі його звільнення (крім звільнення за порушення трудової дисципліни) йому має бути надано невикористану відпустку з наступним звільненням. Датою звільнення у цьому разі є останній день відпустки.

У зв'язку із закінченням строку трудового договору працівнику

за його бажанням невикористана відпустка може надаватися й тоді, коли час відпустки повністю або частково перевищує строк трудового договору. У цьому випадку чинність трудового договору продовжується до закінчення відпустки.

Відповідно до

ст. 6 Закону № 504 щорічна основна відпустка педагогічним та науково-педагогічним працівникам надається тривалістю до 56 календарних днів.

Порядок надання відпустки затверджено

постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам» від 14.04.97 р. № 346 (далі — Порядок № 346).

Згідно з

п. 2 Порядку № 346 педагогічним і науково-педагогічним працівникам навчальних закладів щорічна основна відпустка повної тривалості, визначеної в додатку до цього Порядку, у перший та наступні роки надається в період літніх канікул незалежно від часу прийняття їх на роботу.

Відповідно до

ч. 1 ст. 57 Закону України «Про освіту» держава гарантує виплату педагогічним і науково-педагогічним працівникам допомоги на оздоровлення в розмірі місячного посадового окладу (ставки заробітної плати) при наданні щорічної відпустки.

Тому у випадку, коли

за заявою педагогічного чи науково-педагогічного працівника йому надається щорічна основна відпустка, чинність строкового трудового договору продовжується до її закінчення, а при наданні відпустки виплачується допомога на оздоровлення в розмірі місячного посадового окладу (ставки заробітної плати).

Така допомога виплачується лише за місцем основної роботи незалежно від обсягу навантаження (роботи).

Оскільки допомога на оздоровлення при наданні щорічної відпустки педагогічним і науково-педагогічним працівникам відповідно до

ст. 57 Закону України «Про освіту» гарантована державою, подавати працівнику заяву про її виплату не обов’язково.

Якщо при звільненні працівнику не надавалася щорічна відпустка, йому відповідно до

ст. 24 Закону № 504 має виплачуватися грошова компенсація за всі невикористані дні щорічної відпустки.

Відповідно до

п. 6 Порядку № 346 у разі звільнення педагогічних і науково-педагогічних працівників навчальних закладів, які пропрацювали не менш як 10 місяців, грошова компенсація виплачується за не використані ними дні щорічної основної відпустки з розрахунку повної її тривалості, а особам, які до звільнення пропрацювали менш як 10 місяців, — пропорційно до відпрацьованого ними часу (з розрахунку тривалості щорічної основної відпустки за кожний відпрацьований місяць 5,6; 4,2 і 2,8 календарних дня за тривалості щорічної основної відпустки відповідно 56, 42 і 28 календарних днів).

У разі виплати компенсації за невикористану відпустку допомога на оздоровлення не надається.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд