Тривалість навчальної відпустки

Редакція ОП
Друк
Відповідь на запитання

Т

ривалість навчальної відпустки

 

Антоніна КЛИМЕНКО, начальник управління соціально-економічного захисту Профспілки працівників освіти і науки України

 

Яка тривалість навчальних відпусток для підготовки і захисту дипломного проекту та складання вступних іспитів до аспірантури?

(м. Запоріжжя)

 

Згідно зі

ст. 216 Кодексу законів про працю України та ст. 15 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (далі — Закон № 504) додаткова відпустка у зв’язку з навчанням надається працівникам, які успішно навчаються без відриву від виробництва у вищих навчальних закладах з вечірньою та заочною формами навчання, на період настановних занять, виконання лабораторних робіт, складання заліків та іспитів, а також підготовки та захисту дипломного проекту (роботи).

Для підготовки та захисту дипломного проекту

(роботи) студентам, які навчаються у вищих навчальних закладах з вечірньою та заочною формами навчання першого та другого рівнів акредитації надається відпустка тривалістю два місяці, а у вищих навчальних закладах третього і четвертого рівнів акредитації — тривалістю чотири місяці.

Для працівників, які навчаються у вищих навчальних закладах з вечірньою та заочною формами навчання, де навчальний процес має свої особливості, законодавством може встановлюватися інша тривалість відпусток у зв'язку з навчанням.

Підставами для надання працівнику додаткової відпустки у зв’язку з навчанням є такі документи: довідка-виклик — документ закладу освіти, в якому навчається працівник, де, зокрема, зазначений термін, упродовж якого студент повинен виконати роботи з підготовки дипломного проекту (роботи) і захистити його, та заява працівника на ім'я керівника установи про надання йому додаткової відпустки у зв'язку з навчанням.

На підставі цих документів видається наказ про надання працівнику додаткової оплачуваної відпустки у зв’язку з навчанням.

Слід зазначити, що планування навчального процесу належить виключно до компетенції навчального закладу, тому працівнику має надаватися відпустка саме на той період, який визначено навчальним закладом у довідці-виклику. При цьому керівник установи

не має права відмовити працівнику в наданні навчальної відпустки на підставі виробничої необхідності (див. лист Мінпраці від 06.09.2005 р. № 09-402).

Тепер щодо відпусток

для складання вступних іспитів до аспірантури.

Відповідно до

п. 38 Положення про підготовку науково-педагогічних і наукових кадрів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.03.99 р. № 309, особам, які допущені до складання вступних іспитів до аспірантури з відривом або без відриву від виробництва, для підготовки та складання вступних іспитів надається один раз на рік додаткова оплачувана відпустка за місцем роботи з розрахунку 10 днів на кожний вступний іспит. Особи, які вступають до аспірантури з одним або кількома складеними кандидатськими іспитами, користуються додатковою оплачуваною відпусткою для складання вступних іспитів, що залишилися, із розрахунку 10 днів на кожний іспит. Особи, які склали всі кандидатські іспити, правом на додаткову відпустку для складання вступних іспитів до аспірантури за місцем роботи не користуються.

До відпустки

не включається час проїзду від місця роботи вступника до аспірантури до місця знаходження вищого навчального закладу, наукової установи і назад. Витрати на проїзд та проживання несе вступник. Документом, який засвідчує право вступника до аспірантури на додаткову оплачувану відпустку, є повідомлення приймальної комісії за підписом керівника вищого навчального закладу, наукової установи про його допуск до складання вступних іспитів.

У цьому випадку наказ про відпустку у зв’язку з навчанням видається керівником установи на підставі повідомлення про допуск та заяви працівника на відпустку з дотриманням законодавчо встановлених норм.

Документів, які б засвідчували присутність вступника на іспитах, не передбачено.

Отже, працівник, який перебуває у відпустці у зв’язку з навчанням відповідно до наказу керівника установи, може перебувати у відпустці не довше терміну, зазначеного в наказі.

Відповідно до

ст. 25 Закону № 504 за бажанням працівників, допущених до складання вступних іспитів в аспірантуру з відривом або без відриву від виробництва, надається в обов'язковому порядку відпустка без збереження заробітної плати тривалістю, необхідною для проїзду до місцезнаходження вищого навчального закладу або закладу науки і назад.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі