Теми статей
Обрати теми

Розрахунок відпускних при режимі неповного робочого тижня

Редакція ОП
Відповідь на запитання

Розрахунок відпускних при режимі неповного робочого тижня

 

Ганна ХОРОШКО, головний спеціаліст відділу соціально-трудових відносин та оплати праці Головного управління праці й соціального захисту населення Харківської облдержадміністрації

 

У зв’язку з фінансовими труднощами на підприємстві встановлено режим неповного робочого тижня (чотириденний режим роботи). Як у такому випадку розраховують середньоденний заробіток для нарахування виплат за час щорічної відпустки?

(м. Харків)

 

Відповідно до

п. 7 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100 , нарахування виплат за час щорічної відпустки, додаткових відпусток у зв’язку з навчанням, творчої відпустки, додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, або компенсації за невикористанi вiдпустки, тривалiсть яких розраховується в календарних днях, провадиться шляхом ділення сумарного заробітку за останнi перед наданням вiдпустки 12 мiсяцiв або за менший фактично відпрацьований період на вiдповiдну кiлькiсть календарних днів року чи меншого відпрацьованого періоду (за винятком святкових i неробочих днів, установлених законодавством). Одержаний результат перемножується на число календарних днів відпустки.

У цьому випадку слід ураховувати положення

абзацу шостого п. 2 цього Порядку, а саме: час, протягом якого працівники згідно з чинним законодавством або з iнших поважних причин не працювали i за ними не зберiгався заробiток або зберiгався частково, виключається з розрахункового перiоду. Ця норма стосується випадків, коли:

— на підприємстві оформлено простій не з вини працівника;

— працівники підприємства (відділу, цеху тощо) з не залежних від них причин працюють у режимі неповного робочого тижня.

Отже, у випадку, коли працівник

з не залежних від нього причин працював у режимі неповного робочого тижня, середньоденна заробітна плата для оплати часу щорічної відпустки розраховується шляхом ділення сумарного заробітку за останні перед наданням відпустки 12 місяців на відповідну кількість календарних днів року, зменшену на кількість святкових і неробочих днів, установлених законодавством (ст. 73 КЗпП), та на кількість робочих днів, упродовж яких працівник не працював через скорочений робочий тиждень. Одержаний результат множиться на число календарних днів відпустки. На це вказувало Мінпраці в листі від 07.08.2009 р. № 472/13/84-09.

У той же час треба звернути увагу на таке: якщо неповний робочий день (тиждень) установлено працівнику за його власним бажанням (

ст. 56 КЗпП), розрахунок відпускних проводиться на загальних підставах (невідпрацьовані з такої причини дні не виключаються з розрахунку).

Такий підхід застосовують і для розрахунку компенсацій за невикористану відпустку при звільненні працівника, а також при наданні навчальних відпусток та додаткових відпусток на дітей.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі