Повернення частини допомоги на оздоровлення при звільненні є неправомірним

Редакція ОП
Відповідь на запитання

Повернення частини допомоги на оздоровлення при звільненні є неправомірним

 

Лідія ГАВРИЛЕНКО, головний спеціаліст з питань соціально-економічного захисту Профспілки працівників охорони здоров’я України

 

Працівниця обіймала посаду молодшої медичної сестри в районній лікарні з 28 квітня 2008 року. З 1 травня 2010 року вона оформила відпустку та отримала допомогу на оздоровлення. 27 травня 2010 року звільнилася за власним бажанням. Адміністрація лікарні вимагає повернути частину допомоги на оздоровлення при звільненні. Чи має роботодавець на це право?

(м. Запоріжжя)

 

Одразу зазначимо, що дії адміністрації у цьому випадку незаконні.

Згідно з

п. 5.11 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення, затверджених наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 р. № 308/519, керівникам закладів надано право в межах фонду оплати праці, передбаченого в кошторисі доходів і видатків, виплачувати працівникам матеріальну допомогу, в тому числі на оздоровлення, в розмірі не більш ніж один посадовий оклад на рік. Отже, якщо працівник оформив відпустку, йому виплачується грошова допомога на оздоровлення в розмірі посадового окладу. У зв'язку з тим, що ця допомога не є нарахованою заробітною платою за відпрацьований період, то в разі звільнення працівника після відпустки адміністрація не має права вимагати від нього її повернути.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі