Визначення посадового окладу головного бухгалтера ліцею-інтернату

В обраному У обране
Друк
Редакція ОП
Оплата праці Грудень, 2011/№ 24
Відповідь на запитання

визначення посадового окладу головного бухгалтера ліцею-інтернату

 

Оксана ТКАЧЕНКО, заступник начальника відділу праці і нормативно-інформаційного забезпечення Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України

 

Як правильно визначити розмір посадового окладу головного бухгалтера ліцею-інтернату?

(м. Чернігів)

 

На сьогодні оплата праці працівників усієї бюджетної сфери, зокрема галузі освіти, здійснюється на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів відповідно до постанови КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 р. № 1298 (далі — постанова № 1298).

На виконання постанови № 1298 виданий наказ Міністерства освіти і науки України «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 р. № 557 (далі — наказ № 557).

Згідно з п. 3 наказу № 557 посадовий оклад головного бухгалтера закладів та установ освіти (у тому числі й загальноосвітніх навчальних закладів, до яких віднесено ліцеї та ліцеї-інтернати) встановлюється на 10 — 30 % нижче, ніж посадовий оклад відповідного керівника, визначений за схемами тарифних розрядів, які затверджені вищевказаними постановою № 1298 та наказом № 557.

Звертаємо особливу увагу на те, що відповідно до чинних нормативно-правових актів директор має право на підвищення посадового окладу, то при обчисленні посадового окладу головного бухгалтера береться до уваги не підвищений посадовий оклад, а оклад, визначений за схемою тарифних розрядів. І лише після цього, враховуючи те, що згідно з розд. 1 додатка А до Класифікатора професій 003:2010, затвердженого наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 р. № 327, посада головного бухгалтера віднесена до керівних посад (код КП 1231), його посадовий оклад підвищується на 10 % як керівному працівнику ліцею (п.п. «б» п. 28 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.93 р. № 102). Посадовий оклад головного бухгалтера за роботу у ліцеї-інтернаті не підвищується, оскільки таке підвищення стосується не всіх керівних працівників навчального закладу, а лише тих, діяльність яких безпосередньо пов’язана із навчально-виховним процесом.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд