Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Право на відпустку «за власний рахунок» по догляду за хворим членом сім’ї

Редакція ОП
Оплата праці Травень, 2011/№ 10
Друк
Відповідь на запитання

Право на відпустку «за власний рахунок» по догляду за хворим членом сім’ї

 

Ганна ХОРОШКО, головний спеціаліст відділу соціально-трудових відносин та оплати праці Головного управління праці та соціального захисту населення Харківської облдержадміністрації

 

Чи має право працівниця взяти відпустку без збереження заробітної плати для догляду за хворою матір’ю, якщо вона відпрацювала на підприємстві лише 3 місяці? Якої тривалості має бути така відпустка?

(м. Харків)

 

На відміну від інших відпусток, для отримання відпустки без збереження заробітної плати не потрібно відпрацьовувати 6 місяців заробітна плата, розрахунковий період також не мають значення, тому що відпускні не нараховуються.

Виділяють два види відпусток без збереження заробітної плати: обов’язкова та за згодою сторін.

Обов’язкову відпустку надають окремим категоріям працівників у межах максимального строку або у зв’язку з визначеними життєвими ситуаціями. Так,

ст. 25 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (далі — Закон № 504) містить перелік осіб, які мають право на таку відпустку, та її тривалість.

Згідно з

п. 10 зазначеної статті працівникам для догляду за хворим рідним по крові або по шлюбу, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, надається в обов'язковому порядку відпустка без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більше 30 календарних днів.

При написанні заяви на таку відпустку та виданні наказу слід обов’язково вказувати підставу, інакше її можуть розцінити як за згодою сторін. А відпустка без збереження заробітної плати за згодою сторін за сімейними та іншими обставинами обмежується лише 15 календарними днями на рік (ст. 26 Закону № 504).

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі