Право на податкову соціальну пільгу батька трьох дітей

В обраному У обране
Друк
Редакція ОП
Оплата праці Листопад, 2011/№ 21
Відповідь на запитання

ПРАВО НА ПОДАТКОВУ СОЦІАЛЬНУ ПІЛЬГУ БАТЬКА ТРЬОХ ДІТЕЙ

 

Чи має право на ПСП батько, який утримує трьох дітей віком до 18 років, двоє з яких є його рідними, одна — дитина дружини та ним не всиновлена?

 

Відповідно до п.п. 169.1.1 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VІ, із змінами та доповненнями (далі — ПКУ), будь-який платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги в розмірі, що дорівнює 100 відсоткам розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунок на місяць), установленому законом на 1 січня звітного податкового року. Згідно зі ст. 1 розд. ХІХ ПКУ до 31.12.2014 р. для цілей застосування п.п. 169.1.1 ПКУ податкова соціальна пільга надається в розмірі, що дорівнює 50 відсоткам розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), установленому законом на 1 січня звітного податкового року.

Відповідно до п.п. 169.1.2 ПКУ платник податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років, має право на податкову соціальну пільгу в розмірі 100 відсотків суми пільги, яка визначена п.п. 169.1.1 ПКУ, у розрахунку на кожну таку дитину. Згідно з абзацом першим п.п. 169.4.1 ПКУ податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші, прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн. При цьому граничний розмір доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги одному з батьків у випадку та у розмірі, передбачених п.п. 169.1.2 та пп. «а» і «б» п.п. 169.1.3 ПКУ, визначається як добуток суми, указаної в абзаці першому п.п. 169.4.1 ПКУ, та відповідної кількості дітей. Згідно з п. 3 ст. 5 Порядку подання документів для застосування податкової соціальної пільги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 р. № 1227 (далі — Порядок), для застосування пільги з підстав, передбачених у п.п. 169.1.2 ПКУ, платник податку, який має двоє чи більше дітей віком до 18 років, крім заяви, подає:

— копію свідоцтва (дубліката свідоцтва) про народження дитини (дітей) або документа, що підтверджує встановлення батьківства, чи документів, які підтверджують вік дитини (дітей), затверджені відповідним органом країни, в якій іноземна фізична особа — платник податку постійно проживав (проживала) до прибуття в Україну;

— копію рішення органу опіки і піклування про встановлення опіки чи піклування (якщо із заявою звертається опікун або піклувальник).

Згідно зі ст. 157 Сімейного кодексу України питання утримання та виховання дитини вирішується батьками спільно. При цьому з метою надання податкової соціальної пільги «вихованням дитини» слід вважати, насамперед, її спільне проживання з батьками. Документом, що підтверджує таке спільне проживання, може бути довідка з ЖЕК.

Таким чином, якщо батько, який має трьох дітей віком до 18 років, але двоє з них є рідними, а одна — дитина дружини та не всиновлена ним, бажає скористатися правом на застосування до його доходу податкової соціальної пільги, визначеної п.п. 169.1.2 ПКУ, то разом із поданням до підприємства заяви про її застосування, крім документів, визначених у Порядку, подається довідка з ЖЕК.

 

За інформацією Єдиної бази податкових знань,

розміщеної на офіційному сайті ДПСУ

www.sta.gov.ua  

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток ifactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд