Теми статей
Обрати теми

Робота за сумісництвом директора загальноосвітнього навчального закладу

Редакція ОП
Відповідь на запитання

Робота за сумісництвом директора загальноосвітнього навчального закладу

 

Оксана ТКАЧЕНКО, заступник начальника відділу праці і нормативно-інформаційного забезпечення Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України

 

Чи має право директор загальноосвітнього навчального закладу I — III ступенів, який викладає 9 годин на тиждень у денних класах, здійснювати викладацьку діяльність у вечірньому класі цього ж навчального закладу. Якщо так, то скільки годин на тиждень?

(м. Луцьк)

 

Перш за все зазначимо, що умови оплати праці керівних та педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів визначені Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженою наказом Міністерства освіти України від 15.04.93 р. № 102 (далі — Інструкція № 102).

Згідно з п. 91 Інструкції № 102 керівні працівники загальноосвітніх навчальних закладів можуть вести викладацьку роботу чи заняття з гуртками в цьому закладі, але не більше 9 годин на тиждень (360 годин на рік), якщо вони за основною посадою отримують повний посадовий оклад (ставку).

Крім того, за години викладацької роботи чи занять з гуртками, виконані як виняток у зв’язку з виробничою необхідністю понад норму, зазначену вище, провадиться погодинна оплата за фактичну кількість годин, але не більше 240 годин на рік.

Слід зазначити, що відповідно до Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінфіну від 28.06.93 р. № 43 (далі — Положення № 43), така робота не є сумісництвом і її виконання допускається в робочий час без утримання заробітної плати.

До того ж згідно з п. 4 Положення № 43 та п. 2 постанови КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.93 р. № 245 керівники державних підприємств, установ і організацій (у тому числі навчальних закладів), їх заступники, керівники структурних підрозділів цих закладів та їх заступники мають право за сумісництвом здійснювати викладацьку роботу. Тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день. При цьому слід звернути увагу на те, що сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або у фізичної особи (підприємця, приватної особи) за наймом.

Ураховуючи те, що час роботи керівних працівників за основним місцем роботи триває переважно з 8 до 17 години, їх викладацька робота за сумісництвом може здійснюватись лише у вихідні дні та після 17 години в будні дні .

Отже, оскільки у запитанні мова йде саме про викладання предметів у вечірній школі, то вважаємо за можливе здійснення такої роботи за сумісництвом або в обсязі 240 годин на рік (з погодинною оплатою праці), яка не є сумісництвом.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі