Теми статей
Обрати теми

Перехід на повну зайнятість за тією самою посадою: чи зміниться базовий місяць

Редакція ОП
Відповідь на запитання

Перехід на повну зайнятість за тією самою посадою: чи зміниться базовий місяць

 

Жанна ЛАВРЕНТЬЄВА, головний спеціаліст відділу рівня життя та моніторингу бідності Міністерства соціальної політики України

 

У вересні 2011 року працівник за основним місцем роботи переходить з 0,5 ставки на повну ставку за цією самою посадою. Посадовий оклад працівника в місяці переходу не підвищується. До вересня 2011 року базовим місяцем для нього залишався вересень 2009 року.

Чи зміниться базовий місяць такого працівника з метою індексації його заробітної плати?

(м. Сімферополь)

 

При проведенні індексації заробітної плати працівників необхідно керуватися

Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженим постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078 (далі — Порядок № 1078).

Пунктом 5 Порядку № 1078

установлено, що в разі підвищення мінімальної заробітної плати, а також зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів місяць, в якому відбулося підвищення, вважається базовим при визначенні індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення. При цьому сума підвищення грошових доходів має перевищувати суму індексації, яку могло бути нараховано за відповідний місяць.

Якщо сума збільшення заробітної плати менше суми можливої індексації, то такий місяць не вважається базовим і зарплату продовжують індексувати на індекси, визначені відповідно до

Порядку № 1078*. При цьому порівняльні розрахунки необхідно здійснювати виходячи з повного робочого часу (тобто з повної ставки (посадового окладу)).

* Щомісяця на сторінках нашого видання ми публікуємо величини приросту індексу споживчих цін для проведення індексації заробітної плати за відповідний період. Нагадаємо: такі індекси за вересень 2011 року див. у «ОП», 2011, № 17, с. 10, за жовтень 2011 року — в «ОП», 2011, № 19, с. 9. —

Прим. ред.

Тому

якщо працівник переходить з неповної зайнятості (неповний робочий час) на повну зайнятість (повна ставка, оклад) або збільшується його неповна зайнятість (наприклад, перехід з 0,25 на 0,75 ставки) і такий перехід здійснюється на постійній основі, то в такому разі можливі два варіанти:

1) якщо в місяці такого переходу

не було збільшення окладу (або інших постійних складових заробітної плати) за обійманою цим працівником посадою, то місяць переходу не вважається базовим і індексація продовжується на індекси, визначені відповідно до Порядку № 1078;

2) якщо

в місяці переходу на повну ставку за обійманою працівником посадою відбулося підвищення посадового окладу (або інших постійних складових заробітної плати), то такий місяць є базовим для проведення індексації доходів працівника за умови, що сума підвищення заробітної плати перевищить можливу суму індексації. При цьому суми підвищення зарплати в цілому (за рахунок усіх постійних складових) та можливої індексації визначаються виходячи з розрахунку повної зайнятості (до підвищення окладу та після цього).

Отже, у цій ситуації вересень 2009 року залишиться для такого працівника базовим місяцем.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі