Теми статей
Обрати теми

Встановлення посадового окладу навчальному майстру ВНЗ

Редакція ОП
Відповідь на запитання

Встановлення посадового окладу навчальному майстру ВНЗ

 

Антоніна КЛИМЕНКО, начальник Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників освіти і науки України

 

Навчальному майстру вищого навчального закладу III — IV рівнів акредитації встановлено 5-й тарифний розряд з оплати праці. Відповідно до схеми тарифних розрядів (додаток 11 до наказу Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 р. № 557) такій категорії працівників може бути встановлено 5 — 7 тарифні розряди.

Навчальний майстер звернувся з проханням підвищити йому тарифний розряд, мотивуючи це тим, що він працює на цій посаді тривалий час.

Як правильно провести процедуру підвищення тарифного розряду у такому випадку? Які критерії враховувати та якими нормативними документами керуватися?

Чи можна такому працівнику встановити відразу 7-й тарифний розряд минаючи 6-й, чи підвищення тарифного розряду повинно бути поетапним?

(м. Харків)

 

Згідно з приміткою з позначкою «**» додатка 11 до наказу Міністерства освіти і науки України «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 р. № 557 навчальним майстрам вищих навчальних закладів III — IV рівнів акредитації посадові оклади встановлюються на рівні 5 — 7-го тарифних розрядів.

Пунктом 2 зазначеного наказу право встановлювати працівникам навчальних закладів конкретні розміри посадових окладів (ставок заробітної плати) відповідно до затверджених цим наказом схем тарифних розрядів надано керівникам цих навчальних закладів у межах затвердженого фонду заробітної плати.

Чинними нормативно-правовими актами не встановлено критеріїв щодо диференціації розмірів тарифних розрядів за посадою навчального майстра залежно від складності виконання роботи, освіти, стажу роботи тощо.

Тому конкретний розмір посадового окладу такому працівникові встановлює керівник вищого навчального закладу разом з виборним профспілковим органом первинної профспілкової організації. Право на спільне вирішення разом з профкомом питань оплати праці надано виборним профспілковим органам ст. 38 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» від 15.09.99 р. № 1045-XIV, а також ст. 247 Кодексу законів про працю України.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі