Індексація заробітної плати працюючого пенсіонера

В обраному У обране
Друк
Редакція ОП
Оплата праці Січень, 2012/№ 2
Відповідь на запитання

Індексація заробітної плати працюючого пенсіонера

 

Жанна ЛАВРЕНТЬЄВА, головний спеціаліст відділу рівня життя та моніторингу бідності Міністерства соціальної політики України

 

Одному з працівників підприємства у січні 2012 року призначено пенсію за віком.

Чи вплине призначення пенсії на індексацію заробітної плати і визначення базового місяця для працюючого пенсіонера?

(м. Дніпропетровськ)

 

Статтею 2 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.91 р. № 1282-XII передбачено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, отримані ними на території України, що не мають разового характеру.

Механізм індексації грошових доходів громадян регламентується Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженим постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078 (далі — Порядок № 1078).

Відповідно до п. 5 цього Порядку в разі підвищення розмірів мінімальної заробітної плати, а також зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів місяць, в якому відбулося підвищення, вважається базовим при розрахунку індексу споживчих цін для проведення індексації. Індексація доходів у цьому місяці не провадиться, а для проведення подальшої індексації розрахунок індексу починається з наступного місяця.

При цьому сума підвищення доходів має перевищувати можливу суму індексації.

Згідно з п. 9 Порядку № 1078 працюючим пенсіонерам у першу чергу індексується оплата праці за місцем роботи. Індексації підлягає дохід працюючого пенсіонера в межах прожиткового мінімуму, установленого для працездатної особи.

Підприємства, на яких працюють пенсіонери, зобов'язані протягом двох тижнів після проведення індексації надавати до органів Пенсійного фонду інформацію про розмір оплати праці працюючого пенсіонера, її проіндексовану суму та суму індексації.

Приклад. Заробітна плата працівника-пенсіонера за січень 2012 року склала 1400 грн. Базовим місяцем для проведення індексації заробітної плати працівника є березень 2010 року.

Оскільки зарплата працівника, який є пенсіонером, більше суми прожиткового мінімуму, установленого для працездатної особи, то вона підлягає індексації тільки в межах такого прожиткового мінімуму. Сума пенсії при цьому не підлягає індексації.

Сума індексації зарплати такого працівника за січень 2012 року становитиме:

1073 x 10,4 : 100 = 111,59 (грн.),

де 1073 грн. — розмір прожиткового мінімуму, установленого для працездатної особи, у січні 2012 року;

10,4 — величина приросту індексу споживчих цін для проведення індексації зарплати у січні 2012 року (базовий місяць — березень 2010 року).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд