Чи виплачується «оздоровча» допомога медикам-сумісникам

В обраному У обране
Друк
Редакція ОП
Оплата праці Липень, 2012/№ 13
Відповідь на запитання

Чи виплачується «оздоровча» допомога медикам-сумісникам

 

Лідія ГАВРИЛЕНКО, головний спеціаліст з питань соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників охорони здоров’я України

 

За основним місцем роботи працівниця обіймає посаду сестри медичної отоларингологічного кабінету поліклінічного відділення лікарні (0,75 ставки). Саме в цьому медичному закладі вона працює за сумісництвом на 0,25 ставки сестри медичної відділення профілактики. Посадовий оклад працівниці за основним місцем роботи і за сумісництвом установлено на рівні 8-го тарифного розряду Єдиної тарифної сітки (станом на 01.06.2012 р. він становить 1302 грн.)

В якому розмірі мала бути виплачена матеріальна допомога на оздоровлення при виході такої працівниці у щорічну основну відпустку з 25.06.2012 р.? Чи виплачується така допомога сумісникам?

(м. Червоний Лиман, Донецька обл.)

 

З 1 січня 2012 року медичним і фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів (установ) охорони здоров’я передбачено виплату допомоги на оздоровлення в розмірі посадового окладу при наданні основної щорічної відпустки (абзац четвертий п. 2 постанови КМУ «Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 11.05.2011 р. № 524, далі — постанова № 524). Це означає, що для таких працівників допомога на оздоровлення є обов’язковою виплатою і кошти для неї повинні бути передбачені в кошторисі доходів і видатків закладу охорони здоров’я.

Відповідно до норм чинного законодавства перелік категорій працівників, яким передбачено виплату «оздоровчої» допомоги, уключає в себе:

— професіоналів з повною вищою медичною та фармацевтичною освітою;

— фахівців з базовою та неповною вищою медичною і фармацевтичною освітою;

— осіб з повною вищою та неповною вищою (немедичною) освітою, що закінчили:

• вищий або середній спеціальний навчальний заклад, здобули вищу або неповну вищу економічну, економіко-статистичну, статистичну та інженерно-економічну освіту, пройшли спеціальну підготовку, мають сертифікат лікаря-фахівця та право працювати на посадах лікарів-статистиків, у тому числі й керівників відділів обліку та медичної статистики, і на посадах медичних статистиків;

• вищий навчальний заклад за спеціальностями «Біологія», «Фармація», «Хімія», «Хімія-фармація», «Біохімія», пройшли спеціальну підготовку та здобули звання лікаря-фахівця з конкретної лікарської спеціальності, мають сертифікат, що дає право обіймати посаду лікаря-фахівця, можуть працювати на посадах лікарів-лаборантів, у тому числі на посаді завідувача лабораторії, за наявності стажу роботи на посаді лікаря-лаборанта не менше 5 років;

• вищий або середній спеціальний навчальний заклади, здобули фізкультурну освіту та можуть працювати на посадах інструкторів з лікувальної фізкультури та сестер медичних з масажу;

• середній спеціальний навчальний заклад за фахом «Лаборантська справа» (техніки-хіміки) і можуть працювати на посадах лаборантів санітарно-профілактичних установ;

• рентгенівський або медичний електротехнічний технікум за фахом «рентгенотехніки» і можуть працювати на посадах рентгенолаборанта;

• медико-біологічний факультет вищих навчальних закладів, здобули вищу освіту за спеціальностями «Біофізика», «Кібернетика», «Біохімія» та були зараховані на лікарські посади до установ охорони здоров'я 01.04.95 р. згідно з вимогами наказу МОЗ від 25.12.92 р. № 195, і зберігають право на подальшу роботу на посадах тих самих найменувань;

— працівників, які закінчили річні курси з підготовки медичних сестер для дитячих ясел і допущені до роботи на посадах постових сестер медичних у будинках дитини, дієтичних сестер на молочних кухнях, медичних сестер у поліклініках (поліклінічних відділеннях) з обслуговування дітей дошкільних установ, інструкторів-дезінфекторів (були зараховані до 01.01.93 р.).

Слід звернути увагу: особи з вищою медичною або неповною вищою медичною освітою, які працюють на посадах, що не потребують наявності медичної освіти, за винятком перелічених вище, права на допомогу на оздоровлення відповідно до постанови № 524 не мають, наприклад: медичні реєстратори, дезінфектори, молодші медичні сестри тощо.

При виплаті допомоги на оздоровлення слід узяти до уваги такі умови.

1. Подією, у зв'язку з якою призначається допомога на оздоровлення, є надання щорічної основної відпустки. Тому якщо відпустка не надається (наприклад, при звільненні працівника виплачується компенсація за невикористані дні відпустки) або працівник іде в інші види відпусток (наприклад, навчальну або відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами), допомога на оздоровлення не виплачується.

2. Для виплати такої допомоги враховується розмір посадового окладу, затверджений у штатному розписі установи з урахуванням усіх підвищень (посадовий оклад, визначений у графі 12 тарифікаційного списку, без урахування інших доплат і надбавок) незалежно від фактичної зайнятості працівника. Тому для працівника, прийнятого за основним місцем роботи на неповний робочий час (наприклад, 0,75 або 0,25 ставки), допомогу на оздоровлення буде виплачено в розмірі його повного посадового окладу (ставки зарплати).

3. Надання допомоги на оздоровлення сумісникам здійснюється на загальних підставах, якщо інше не передбачено окремими нормативними актами.

Слід зауважити, що з питання правомірності надання допомоги на оздоровлення медикам-сумісникам МОЗ звернувся за відповідними роз'ясненнями до Мінсоцполітики. Незважаючи на те, що для медичних і фармацевтичних працівників, які працюють за сумісництвом, обмежень щодо виплати допомоги на оздоровлення не встановлено, в усних консультаціях фахівці Мінсоцполітики наполягають на виплаті такої допомоги лише за основним місцем роботи. На сьогодні офіційних роз'яснень не отримано. Ураховуючи викладене вище, працівниця, яка обіймає посаду сестри медичної (8-й тарифний розряд за ЄТС), при наданні щорічної основної відпустки з 25.06.2012 р. має право на отримання за основною посадою допомоги на оздоровлення в розмірі посадового окладу — 1302 грн.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд