Податкова соціальна пільга для працівника — учасника бойових дій в Афганістані

В обраному У обране
Друк
Редакція ОП
Оплата праці Березень, 2012/№ 6
Відповідь на запитання

Податкова соціальна пільга для працівника — учасника бойових дій в Афганістані

 

Алла ШУШМАН, економіст-аналітик Видавничого будинку «Фактор»

 

16 березня 2012 року на підприємство було прийнято працівника — учасника бойових дій в Афганістані. За березень 2012 року такому працівнику нараховано заробітну плату в сумі 1100 грн. Який розмір податкової соціальної пільги можна застосувати до зарплати цього працівника за березень 2012 року?

(Красилівський р-н, Хмельницька обл.)

 

Порядок застосування податкової соціальної пільги (далі — ПСП) регулюється Податковим кодексом України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі — ПК).

Згідно з п.п. «е» п.п. 169.1.3 ПК працівник, який є учасником бойових дій на території Афганістану та на якого поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.93 р. № 3551-XII, має право на застосування до заробітної плати ПСП у розмірі 804,75 грн.

Сума нарахованої заробітної плати, до якої можна застосувати ПСП, не повинна перевищувати 1500 грн.

Для застосування ПСП працівник має подати роботодавцю заяву на застосування ПСП, а також копію посвідчення учасника бойових дій, виданого відповідними органами.

Зауважимо, що відповідно до п. 169.1 ПК ПСП застосовується у повному розмірі (804,75 грн.), а не пропорційно кількості відпрацьованих днів.

Важливим є також те, що ПСП застосовується до нарахованої платнику податків місячної заробітної плати тільки за одним місцем її нарахування (п.п. 169.2.1 ПК). Тому якщо з попереднього місця роботи працівник звільнився у березні 2012 року, то, можливо, він уже скористався ПСП до нарахованої у березні 2012 року зарплати за попереднім місцем роботи. Це необхідно уточнити, і якщо ПСП у березні 2012 року вже було застосовано до зарплати за попереднім місцем роботи, такий працівник права на ПСП за новим місцем роботи у березні 2012 року не матиме. Він зможе скористатися правом на ПСП тільки з наступного місяця, тобто з квітня 2012 року.

Припустимо, що правом на застосування ПСП до доходу за березень 2012 року за попереднім місцем роботи працівник не скористався.

У зв'язку з цим до зарплати працівника-афганця за березень 2012 року можна застосувати ПСП, тим більше що його зарплата за березень не перевищує 1500 грн.

Розмір утриманого податку на доходи фізичних осіб із заробітної плати за березень 2012 року становитиме:

(1100 - 39,60 - 804,75) х 15 % = 38,35 грн.,

де 39,60 — сума утриманого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування;

804,75 — сума ПСП.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд