Теми статей
Обрати теми

Щодо індексації заробітної плати

Редакція ОП
Лист від 06.08.2012 р. № 204/10/136-12

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Щодо індексації заробітної плати

Лист від 06.08.2012 р. № 204/10/136-12*

 

Департамент стратегічного планування Міністерства соціальної політики України розглянув лист <…> щодо індексації заробітної плати і повідомляє.

Відповідно до пункту 2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення (далі — Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. № 1078 (зі змінами і доповненнями), індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема оплата праці, яка включає оплату праці за виконану роботу згідно з тарифними ставками (окладами) і відрядними розцінками, доплати, надбавки, премії, гарантійні та компенсаційні виплати, передбачені законодавством, а також інші компенсаційні виплати, що мають постійний характер.

Право на індексацію відбувається, коли величина індексу споживчих цін, розрахована наростаючим підсумком шляхом множення місячних індексів інфляції (за даними Держстату України), перевищить поріг індексації, який встановлено в розмірі 101 відсоток.

Підвищення грошових доходів громадян у зв’язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін і на підставі якого відбулося перевищення порога індексації.

Індексація грошових доходів населення проводиться в межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення. Зокрема, заробітна плата індексується в межах прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Частина заробітної плати, яка перевищує розмір прожиткового мінімуму, індексації не підлягає.

Нарахування сум індексації відбувається залежно від підвищення заробітної плати, у тому числі виплат, передбачених у пункті 2 Порядку.

Так, пунктом 5 Порядку передбачено, що місяць, в якому відбулося підвищення заробітної плати, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації. Заробітна плата, одержана за цей місяць, не індексується. З наступного за базовим місяцем наростаючим підсумком розраховується індекс для проведення подальшої індексації. При цьому сума підвищення заробітної плати має перевищувати суму індексації, яка мала бути нарахована за відповідний місяць.

Розрахунок індексів для проведення індексації грошових доходів підприємства, установи та організації здійснюють самостійно, для кожного працівника окремо, залежно від місяця зростання його грошових доходів.

Якщо заробітна плата у 2011 — 2012 роках підвищувалась у зв’язку із зростанням мінімальної заробітної плати, то право на індексацію не відбулося, оскільки індекс споживчих цін у період між переглядом заробітної плати не перевищив поріг індексації.

Що стосується премії, то згідно з п. 2 Порядку вона
є об’єктом індексації, але зміна її розміру не впливає на визначення базового місяця при проведенні індексації.

 

Директор
Департаменту стратегічного планування
О. Крентовська

 

* Див. також консультацію фахівця Мінсоцполітики на с. 12 цього номера газети. — Прим. ред.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі