У розрахунковому періоді працівниця не працювала у зв’язку з необхідністю догляду за хворою дитиною: як розрахувати допомогу по вагітності та пологах

В обраному У обране
Друк
Редакція ОП
Оплата праці Квітень, 2013/№ 7
Відповідь на запитання

У розрахунковому періоді працівниця не працювала у зв’язку з необхідністю догляду за хворою дитиною: як розрахувати допомогу по вагітності та пологах

 

Світлана ДИМИТРЕНКО, начальник відділу вдосконалення законодавства у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування Міністерства соціальної політики України

 

Працівниця йде у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами з 1 квітня 2013 року на 126 календарних днів. З 16.01.2013 р. по 01.02.2013 р. включно працівниця була відсутня на роботі внаслідок тимчасової непрацездатності у зв’язку з необхідністю догляду за хворою дитиною, про що свідчать наданий листок непрацездатності за період з 16.01.2013 р. по 29.01.2013 р. включно, а також довідка за формою № 138/0 з 30.01.2013 р. по 01.02.2013 р. включно.

Як розрахувати суму допомоги по вагітності та пологах?

(м. Харків)

 

Розрахунок суми допомоги по вагітності та пологах здійснюється відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 р. № 1266 (далі — Порядок № 1266).

Згідно з п. 20 цього Порядку розмір допомоги по вагітності та пологах визначається як добуток середньоденної заробітної плати і кількості календарних днів, що припадають на період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами та підлягають оплаті відповідно до листка непрацездатності.

У свою чергу, згідно з абзацом третім п. 14 Порядку № 1266 середньоденна заробітна плата для розрахунку допомоги по вагітності та пологах визначається шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період заробітної плати, з якої сплачувалися страхові внески, на кількість календарних днів за розрахунковий період (без урахування календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин, — тимчасова непрацездатність, відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком).

Відповідно до п. 3 ст. 35 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 р. № 2240-ІІІ (далі — Закон № 2240) допомога по тимчасовій непрацездатності для догляду за хворою дитиною віком до 14 років виплачується застрахованій особі з першого дня за період, протягом якого дитина за рішенням лікаря потребувала догляду, але не більше 14 календарних днів. Підставою для призначення (оплати) такої допомоги є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності (ст. 51 Закону № 2240). Порядок видачі документів, що підтверджують тимчасову непрацездатність, визначено Інструкцією про порядок видачі документів, що підтверджують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженою наказом МОЗ від 13.11.2001 р. № 455.

У п. 3.4 цієї Інструкції зазначено, що в разі якщо дитина продовжує хворіти, то особі, яка здійснює догляд за хворою дитиною, після закінчення максимального строку, на який видається листок непрацездатності (14 календарних днів), лікар-педіатр видає довідку за формою № 138/0 до одужання дитини. Ця довідка оплаті не підлягає і середній заробіток за цей час не зберігатиметься.

Слід зауважити: незважаючи на те, що частина періоду тимчасової непрацездатності працівниці за потреби догляду за хворою дитиною оплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності згідно з лікарняним листком, а частина — не оплачується взагалі (період, зазначений у довідці за формою № 138/0), увесь такий період є періодом тимчасової непрацездатності. Тому весь період тимчасової непрацездатності виключається з кількості календарних днів за розрахунковий період для розрахунку допомоги по вагітності та пологах.

У нашому прикладі працівниця йде у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами з 1 квітня 2013 року. Розрахунковим періодом у цьому випадку буде жовтень 2012 року — березень 2013 року.

Припустимо, що заробітна плата за цей період склала 11857,14 грн. (у тому числі допомога по тимчасовій непрацездатності за період 16.01.2013 р. — 29.01.2013 р. — 1000 грн.).

Визначимо кількість календарних днів за розрахунковий період:

182 - 17 = 165,

де 182 — кількість календарних днів за розрахунковий період (жовтень 2012 року — березень 2013 року);

17 — кількість календарних днів, протягом яких працівниця не працювала внаслідок тимчасової непрацездатності у зв’язку з необхідністю догляду за хворою дитиною (з 16.01.2013 р. по 01.02.2013 р. включно).

Середня заробітна плата для розрахунку допомоги по вагітності та пологах становитиме:

(11857,14 - 1000) : 165 = 65,80 грн.

Сума допомоги по вагітності та пологах дорівнюватиме:

65,80 х 126 = 8290,80 грн.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити