У розрахунковому періоді працівниця не працювала у зв’язку з необхідністю догляду за хворою дитиною: як розрахувати відпускні

В обраному У обране
Друк
Редакція ОП
Оплата праці Квітень, 2013/№ 7
Відповідь на запитання

У розрахунковому періоді працівниця не працювала у зв’язку з необхідністю догляду за хворою дитиною: як розрахувати відпускні

 

Неля СИНЬКО, начальник відділу з питань оплати праці Міністерства соціальної політики України

 

Працівниця йде в основну щорічну відпустку з 1 квітня 2013 року на 24 календарні дні. З 16.01.2013 р. по 01.02.2013 р. включно вона була відсутня на роботі внаслідок тимчасової непрацездатності у зв’язку з необхідністю догляду за хворою дитиною, про що свідчать наданий листок непрацездатності за період з 16.01.2013 р. по 29.01.2013 р. включно, а також довідка за формою № 138/0 з 30.01.2013 р. по 01.02.2013 р. включно.

Як розрахувати суму відпускних?

(м. Харків)

 

Розрахунок суми відпускних здійснюється згідно з Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100 (далі — Порядок № 100).

Обчислення середньої заробітної плати для оплати щорічної відпустки провадиться виходячи з виплат за останні 12 місяців, що передують місяцю надання відпустки (п. 2 Порядку № 100).

Згідно з п. 3 цього Порядку до розрахунку середньої заробітної плати включаються основна заробітна плата, доплати і надбавки, виробничі премії та премії за економію, винагороду за підсумками річної роботи і вислугу років тощо.

Крім того, для розрахунку середньої заробітної плати для оплати за час щорічної відпустки, крім зазначених вище виплат, до фактичного заробітку включаються виплати за час, протягом якого за працівником зберігався середній заробіток (за час попередньої щорічної відпустки, виконання державних та громадських обов’язків, службового відрядження тощо), і допомога по тимчасовій непрацездатності.

Згідно з п. 3 ст. 35 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 р. № 2240-ІІІ (далі — Закон № 2240) допомога по тимчасовій непрацездатності для догляду за хворою дитиною віком до 14 років виплачується застрахованій особі з першого дня за період, протягом якого дитина за рішенням лікаря потребувала догляду, але не більше 14 календарних днів. Підставою для призначення (виплати) такої допомоги є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності (ст. 51 Закону № 2240). Порядок видачі документів, що підтверджують тимчасову непрацездатність, визначено Інструкцією про порядок видачі документів, що підтверджують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженою наказом МОЗ від 13.11.2001 р. № 455 (далі — Інструкція № 455).

У п. 3.4 цієї Інструкції зазначено, що в разі якщо дитина продовжує хворіти, то особі, котра здійснює догляд за хворою дитиною, після закінчення максимального строку, на який видається листок непрацездатності (14 календарних днів), лікар-педіатр видає довідку за формою № 138/0 до одужання дитини. Ця довідка оплаті не підлягає, і середній заробіток за цей час зберігатися не буде.

При розрахунку середньої заробітної плати слід пам’ятати, що період, протягом якого працівник згідно з чинним законодавством або з інших поважних причин не працював і за ним не зберігався заробіток або зберігався частково, виключається з розрахункового періоду (абзац шостий п. 2 Порядку № 100). До таких періодів належить у тому числі й період тимчасової непрацездатності для догляду за дитиною до 14 років згідно з довідкою за ф. № 138/0.

Таким чином, період, протягом якого працівниця була відсутня на роботі внаслідок тимчасової непрацездатності у зв’язку з необхідністю догляду за хворою дитиною, уключається до розрахункового періоду по-різному:

період, за який виплачується допомога по тимчасовій непрацездатності для догляду за хворою дитиною, оскільки його підтверджено листком непрацездатності, уключається до розрахункового періоду;

період після закінчення максимального строку, на який видається листок непрацездатності, до одужання дитини, підтверджений довідкою за формою № 138/0, виключається з розрахункового періоду.

При визначенні кількості днів, що беруть участь у розрахунку середньої заробітної плати для обчислення відпускних, необхідно враховувати, що із загальної кількості календарних днів виключаються також дні, що припадають на святкові та неробочі дні, установлені ст. 73 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП).

У нашому прикладі працівниця йде в щорічну основну відпустку 1 квітня 2013 року. Розрахунковим періодом у цьому випадку буде квітень 2012 року — березень 2013 року.

Припустимо, що заробітна плата за цей період склала 35384,60 грн. (у тому числі допомога по тимчасовій непрацездатності за період 16.01.2013 р. — 29.01.2013 р. — 1384,60 грн.).

Визначимо кількість календарних днів за розрахунковий період:

365 - 10 - 3 = 352,

де 365 — кількість календарних днів за 12 місяців;

10 — кількість святкових та неробочих днів, установлених ст. 73 КЗпП, що припадають на розрахунковий період;

3 — кількість днів, протягом яких працівниця не працювала внаслідок тимчасової непрацездатності у зв’язку з необхідністю догляду за хворою дитиною, підтвердженої довідкою за формою № 138/0 (з 30.01.2013 р. по 01.02.2013 р. включно).

Середня заробітна плата для розрахунку відпускних становитиме:

35384,60 : 352 = 100,52 (грн.).

Сума відпускних складе:

100,52 х 24 = 2412,48 (грн.).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити