Підвищення посадових окладів лікарів-наркологів наркологічних диспансерів

Редакція ОП
Відповідь на запитання

Підвищення посадових окладів лікарів-наркологів наркологічних диспансерів

 

Лідія ГАВРИЛЕНКО, головний спеціаліст з питань соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників охорони здоров’я України

 

Чи мають право на підвищення посадових окладів у зв’язку зі шкідливими умовами праці лікарі-наркологи наркологічного диспансеру, які здійснюють огляди пацієнтів на стан алкогольного чи наркотичного сп’яніння?

(запитання з електронної пошти редакції)

 

Посади медичних працівників наркологічних закладів уводяться на підставі штатних нормативів, затверджених для цих закладів наказом МОЗ «Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров’я» від 23.02.2000 р. № 33. Так, згідно з п. 18.1 додатка 22 до цього наказу у штаті наркологічного диспансеру вводиться цілодобовий пост (кабінет) лікарів-наркологів з проведення медичних оглядів на стан алкогольного та наркотичного сп’яніння.

Перелік посад та структурних підрозділів наркологічних закладів (відділень) охорони здоров’я, працівники яких мають право на підвищення посадових окладів на 25 відсотків у зв’язку зі шкідливими умовами праці, наведено в п. 1.5 додатка 3 до Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 р. № 308/519 (далі — Умови). Конкретний перелік посад працівників, яким установлюється зазначене підвищення посадових окладів, затверджується керівником закладу за погодженням з профспілкою залежно від функціональних обов’язків працівника та обсягу його роботи у шкідливих умовах праці (п.п. 12 п.п. 2.4.5 Умов).

До таких працівників належать усі працівники закладу, виконання посадових обов’язків яких пов’язане із наданням медичної допомоги та медичним обслуговуванням хворих на алкоголізм та наркоманію.

Поняття «медична допомога» передбачає діяльність професійно підготовлених медичних працівників, спрямовану на профілактику, діагностику, лікування та реабілітацію у зв’язку з хворобами, травмами, отруєнням і патологічними станами, а також у зв’язку з вагітністю та пологами (ст. 3 Основ законодавства України про охорону здоров’я від 19.11.92 р. № 2801-XII).

Ураховуючи, що медичні огляди хворих на стан алкогольного та наркотичного сп’яніння, які проводять лікарі-наркологи, є складовою діагностування таких хворих, зазначені працівники мають право на підвищення посадових окладів на 25 відсотків, передбачене п. 1.5 додатка 3 до Умов.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі