Підвищення посадових окладів лікарів-наркологів наркологічних диспансерів

В обраному У обране
Друк
Редакція ОП
Оплата праці Квітень, 2013/№ 7
Відповідь на запитання

Підвищення посадових окладів лікарів-наркологів наркологічних диспансерів

 

Лідія ГАВРИЛЕНКО, головний спеціаліст з питань соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників охорони здоров’я України

 

Чи мають право на підвищення посадових окладів у зв’язку зі шкідливими умовами праці лікарі-наркологи наркологічного диспансеру, які здійснюють огляди пацієнтів на стан алкогольного чи наркотичного сп’яніння?

(запитання з електронної пошти редакції)

 

Посади медичних працівників наркологічних закладів уводяться на підставі штатних нормативів, затверджених для цих закладів наказом МОЗ «Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров’я» від 23.02.2000 р. № 33. Так, згідно з п. 18.1 додатка 22 до цього наказу у штаті наркологічного диспансеру вводиться цілодобовий пост (кабінет) лікарів-наркологів з проведення медичних оглядів на стан алкогольного та наркотичного сп’яніння.

Перелік посад та структурних підрозділів наркологічних закладів (відділень) охорони здоров’я, працівники яких мають право на підвищення посадових окладів на 25 відсотків у зв’язку зі шкідливими умовами праці, наведено в п. 1.5 додатка 3 до Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 р. № 308/519 (далі — Умови). Конкретний перелік посад працівників, яким установлюється зазначене підвищення посадових окладів, затверджується керівником закладу за погодженням з профспілкою залежно від функціональних обов’язків працівника та обсягу його роботи у шкідливих умовах праці (п.п. 12 п.п. 2.4.5 Умов).

До таких працівників належать усі працівники закладу, виконання посадових обов’язків яких пов’язане із наданням медичної допомоги та медичним обслуговуванням хворих на алкоголізм та наркоманію.

Поняття «медична допомога» передбачає діяльність професійно підготовлених медичних працівників, спрямовану на профілактику, діагностику, лікування та реабілітацію у зв’язку з хворобами, травмами, отруєнням і патологічними станами, а також у зв’язку з вагітністю та пологами (ст. 3 Основ законодавства України про охорону здоров’я від 19.11.92 р. № 2801-XII).

Ураховуючи, що медичні огляди хворих на стан алкогольного та наркотичного сп’яніння, які проводять лікарі-наркологи, є складовою діагностування таких хворих, зазначені працівники мають право на підвищення посадових окладів на 25 відсотків, передбачене п. 1.5 додатка 3 до Умов.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити