Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

У розрахунковому періоді — відпустка для догляду за дитиною до трьох років: як розрахувати відпускні

Редакція ОП
Оплата праці Квітень, 2013/№ 8
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

У розрахунковому періоді — відпустка для догляду за дитиною до трьох років: як розрахувати відпускні

 

Тетяна ГУЛЬ, економіст-аналітик Видавничого будинку «Фактор» (e-mail: t.gul@id.factor.ua)

 

Працівниця вийшла з відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку 18 квітня 2012 року. З 22.04.2013 р. вона йде в основну щорічну відпустку тривалістю 24 календарні дні.

Як розрахувати суму відпускних?

(м. Харків)

 

Спочатку визначимо тривалість щорічної відпустки. Згідно з абзацом другим ст. 5 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) святкові та неробочі дні, установлені ст. 73 Кодексу законів про працю України від 10.12.71 р. (далі — КЗпП), при визначенні тривалості щорічних відпусток і додаткової відпустки працівникам, які мають дітей (ст. 19 Закону про відпустки), не враховуються. Тому якщо один або кілька днів відпустки збігаються зі святковими або неробочими днями, установленими ст. 73 КЗпП, то тривалість відпустки збільшується на кількість таких днів, але вони не оплачуються.

У наведеному запитанні працівниця йде в основну щорічну відпустку на 24 календарні дні з 22.04.2013 р. На період її відпустки припадають 4 святкові дні, а саме: 1 і 2 травня, 5 травня (Великдень) і 9 травня, які продовжать щорічну відпустку на 4 календарні дні. Таким чином, відпустка такої працівниці закінчується 19 травня 2013 року, і розпочати виконання своїх трудових обов’язків вона має 20.05.2013 р. Але оплатити їй слід 24 календарні дні.

Далі розглянемо питання безпосередньо щодо розрахунку середньої заробітної плати для оплати відпусток.

Розрахунок суми відпускних провадиться згідно з Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100 (далі — Порядок № 100).

Обчислення середньої заробітної плати для оплати щорічної відпустки здійснюється виходячи з виплат за останні 12 місяців, що передують місяцю надання відпустки (п. 2 Порядку № 100).

Працівнику, який відпрацював на підприємстві, в установі, організації менше року, середня заробітна плата розраховується виходячи з виплат за фактичний час роботи, тобто з 1-го числа місяця після оформлення на роботу до 1-го числа місяця, в якому надається відпустка або виплачується компенсація за невикористану відпустку.

Оскільки жінка, перебуваючи у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, залишається у трудових відносинах з роботодавцем, розрахунковим періодом у цій ситуації буде квітень 2012 року — березень 2013 року.

Водночас період, протягом якого працівник згідно з чинним законодавством або з інших поважних причин не працював і за ним не зберігався заробіток або зберігався частково, виключається з розрахункового періоду (абзац шостий п. 2 Порядку № 100). До таких періодів належить у тому числі й період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного (шестирічного) віку, протягом якого працівниця не працювала.

При визначенні кількості днів, що беруть участь у розрахунку середньої заробітної плати для обчислення відпускних, необхідно враховувати, що із загальної кількості календарних днів виключаються також дні, що припадають на святкові та неробочі дні, установлені ст. 73 КЗпП.

Звертаємо вашу увагу: у разі якщо з розрахункового періоду виключається період, протягом якого працівниця перебувала у відпустці для догляду за дитиною до трьох років і на який уже припадає святковий день, то вдруге його не слід виключати з кількості календарних днів у розрахунковому періоді. Інакше це призведе до завищення середньої заробітної плати.

У нашому прикладі на період відпустки для догляду за дитиною до трьох років, що входить до розрахункового періоду для розрахунку відпускних, припадає один святковий день — Великдень (15 квітня 2012 року). Таким чином, із розрахункового періоду (квітень 2012 року — березень 2013 року) необхідно виключити кількість календарних днів, протягом яких працівниця перебувала у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (з 01.04.2012 р. по 17.04.2012 р. включно) і кількість святкових та неробочих днів, що припадають на період після виходу з такої відпустки (з 18.04.2012 р. по 31.03.2013 р. включно).

Припустимо, що загальна сума зарплати, нарахована працівниці за період з 18.04.2012 р. по 31.03.2013 р., склала 40250 грн.

Визначимо кількість календарних днів, що враховуються в розрахунковому періоді:

365 - 17 - 9 = 339,

де 365 — кількість календарних днів за розрахунковий період (квітень 2012 року — березень 2013 року);

17 — кількість днів перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 01.04.2012 р. по 17.04.2012 р. включно;

9 — кількість святкових та неробочих днів, що припадають на період з 18.04.2012 р. по 31.03.2013 р., установлених ст. 73 КЗпП.

Середня заробітна плата для розрахунку відпуск-них дорівнюватиме:

40250 : 339 = 118,73 (грн.).

Сума відпускних становитиме:

118,73 х 24 = 2849,52 (грн.).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць