Зарахування часу військової служби до стажу для виплати надбавки за вислугу років медпрацівнику
Лідія ГАВРИЛЕНКО, головний спеціаліст з питань соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників охорони здоров’я України
Після закінчення медичного училища працював в лікувально-профілактичному закладі фельдшером, звідки був призваний в армію та після закінчення служби через два місяці повернувся до роботи на посаді медичного працівника.
Чи зараховується мені час служби в армії до стажу, що дає право на надбавку за вислугу років? Адміністрація закладу відмовляє зарахувати цей стаж.
(запитання з електронної пошти редакції)
Механізм виплати надбавки за вислугу років медичним працівникам врегульовано Порядком виплати надбавки за вислугу років лікарям і фахівцям з базовою та неповною вищою освітою державних та комунальних закладів охорони здоров’я, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2009 р. № 1418 (далі — Порядок). Відповідно до п. 4 Порядку до стажу роботи для нарахування надбавки за вислугу років зараховується час строкової військової служби, якщо працівник до призову на військову службу працював на посадах лікарів і фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою в державних та комунальних закладах охорони здоров’я і протягом трьох місяців після звільнення з військової служби (без урахування часу проїзду на постійне місце проживання) був прий-нятий на роботу на одну із зазначених посад в державний та комунальний заклад охорони здоров’я.
З огляду на викладене, фельдшеру, який після закінчення медичного училища працював в лікувально-профілактичному закладі, був призваний в армію та після закінчення служби своєчасно приступив до роботи на посаді медичного працівника, весь час служби в армії зараховується до стажу роботи, що дає право на надбавку за вислугу років.
При цьому інформуємо, що керівник закладу несе відповідальність за своєчасне і правильне визначення розміру заробітної плати працівників згідно з чинним законодавством. При встановленні факту неправильної оплати праці керівник закладу зобов’язаний вжити заходів щодо негайного виправлення помилок та виплати працівникові належної йому суми за весь час неправильної оплати, а також визначити ступінь дисциплінарної і матеріальної відповідальності осіб, безпосередньо винних у цьому (п. 1.10 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених спільним наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 р. № 308/519).