У розрахунковому періоді — відпустка за свій рахунок: розраховуємо допомогу по вагітності та пологах

В обраному У обране
Друк
Редакція ОП
Оплата праці Серпень, 2013/№ 15
Відповідь на запитання

У РОЗРАХУНКОВОМУ ПЕРІОДІ — ВІДПУСТКА ЗА СВІЙ РАХУНОК: РОЗРАХОВУЄМО ДОПОМОГУ ПО ВАГІТНОСТІ ТА ПОЛОГАХ

 

Світлана ДИМИТРЕНКО, начальник відділу вдосконалення законодавства у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування Міністерства соціальної політики України

 

Працівниця бюджетної організації йде у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами з 05.08.2013 р. З 15.07.2013 р. вона вийшла з відпустки для догляду за дитиною у зв’язку з досягненням нею трьох років, а з 22.07.2013 р. по 02.08.2013 р. за узгодженням з керівництвом організації була у відпустці без збереження заробітної плати на підставі ст. 26 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР. Сума заробітної плати за відпрацьовані робочі дні липня 2013 року (з 15.07.2013 р. по 19.07.2013 р. включно) складає 543,48 грн.

Як розрахувати допомогу по вагітності та пологах?

(м. Харків)

 

Розрахунок допомоги по вагітності та пологах здійснюється згідно з Порядком обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженим постановою КМУ від 26.09.2001 р. № 1266 (далі — Порядок № 1266).

Розмір допомоги по вагітності та пологах визначається як додаток середньоденної заробітної плати і кількості календарних днів, що припадають на період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, і підлягають оплаті згідно з листком непрацездатності (п. 20 Порядку № 1266).

У свою чергу, відповідно до абзацу третього п. 14 Порядку № 1266 середньоденна заробітна плата для розрахунку допомоги по вагітності та пологах визначається шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період заробітної плати, з якої сплачувався єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, на кількість календарних днів за розрахунковий період (без урахування календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин, — тимчасова непрацездатність, відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку і шестирічного віку за медичним висновком).

Відповідно до абзацу п’ятого п. 4 Порядку № 1266 місяці розрахункового періоду (з першого до першого числа), протягом яких застрахована особа не працювала з поважних причин (тимчасова непрацездатність, відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку і шестирічного віку за медичним висновком), виключаються з розрахункового періоду.

Розрахунковим періодом у наведеному запитанні є лютий — липень 2013 року. Оскільки працівниця цей період повністю не відпрацювала у зв’язку з тим, що вона перебувала у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, то ці місяці виключаються з розрахункового періоду.

У результаті виходить, що розрахунковий період складається з одного місяця — липня 2013 року.

Ураховуючи положення абзацу третього п. 14 Порядку № 1266 обчислимо середньоденну зарплату:

543,48 : (31 - 14) = 31,97 (грн.),

де 31 — кількість календарних днів у липні 2013 року;

14 — кількість календарних днів, протягом яких працівниця була у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Відзначимо, що відпустка за свій рахунок не є поважною причиною згідно з Порядком № 1266. А значить, календарні дні, протягом яких працівниця в липні 2013 року була у відпустці за свій рахунок, не виключаються із загальної кількості календарних днів за розрахунковий період.

Допомога по вагітності та пологах складе:

31,97 x 126 = 4028,22 (грн.).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити