Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Звільнення працівниці, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку

Редакція ОП
Оплата праці Серпень, 2013/№ 15
Друк
Відповідь на запитання

ЗВІЛЬНЕННЯ ПРАЦІВНИЦІ, ЯКА ПЕРЕБУВАЄ У ВІДПУСТЦІ ДЛЯ ДОГЛЯДУ ЗА ДИТИНОЮ ДО ДОСЯГНЕННЯ НЕЮ ТРИРІЧНОГО ВІКУ

 

Наталія ГРЕЧКО, головний спеціаліст відділу соціально-трудових відносин управління праці та зайнятості Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації

 

Працівниця підприємства перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Підприємство, на якому вона працювала, ліквідується.

Чи має право роботодавець її звільнити та який запис у трудовій книжці ій повинні зробити? Чи буде тривати стаж після ліквідації підприємства до закінчення відпустки?

(м. Харків)

 

Після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (ч. 3 ст. 179 Кодексу законів про працю України, далі — КЗпП , ч. 1 ст. 18 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР, далі — Закон про відпустки). Ця відпустка надається за заявою жінки повністю або частково в межах установленого періоду та оформляється наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу (ст. 20 Закону про відпустки).

Звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років — ч. 6 ст. 179 КЗпП), одиноких матерів за наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда допускається лише у випадку повної ліквідації підприємства, установи чи організації, в такому разі роботодавець зобов’язаний їх обов’язково працевлаштувати. У всіх інших випадках з ініціативи роботодавця звільнення зазначених жінок забороняється (п. 3 ст. 184 КЗпП).

Ліквідація підприємства — це припинення діяльності суб’єкта господарювання.

Частиною 1 ст. 104 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 р. № 435-IV передбачено, що юридична особа припиняє своє існування в результаті передання всього свого майна, прав та обов’язків іншим юридичним особам — правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації.

З підприємства, установи або організації, що ліквідується, потрібно звільнити всіх працівників, у тому числі й провести звільнення жінок, які зазначені у ст. 184 КЗпП. Причому звільнення цих жінок має відбуватися з обов’язковим їх працевлаштуванням. Власник або уповноважений ним орган здійснює їх працевлаштування самостійно або через державну службу зайнятості. У такому разі звільнення можливе лише на підставі п. 5 ст. 36 КЗпП за переведенням працівника, за його згодою, на інше підприємство, в установу, організацію.

Формулювання в цій статті поняття «переведення працівника, за його згодою, на інше підприємство, в установу, організацію» означає, що перерва в часі між звільненням і працевлаштуванням не допускається. І якщо сьогодні жінка звільнена, то завтра вона вже повинна бути прийнята на інше підприємство.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі