Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Працівник звільнився з попереднього місця роботи в порядку переведення: як індексувати зарплату

Редакція ОП
Оплата праці Серпень, 2013/№ 16
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

ПРАЦІВНИК ЗВІЛЬНИВСЯ З ПОПЕРЕДНЬОГО МІСЦЯ РОБОТИ В ПОРЯДКУ ПЕРЕВЕДЕННЯ: ЯК ІНДЕКСУВАТИ ЗАРПЛАТУ

 

Жанна ЛАВРЕНТЬЄВА, головний спеціаліст відділу рівня життя та моніторингу бідності Міністерства соціальної політики України

 

Працівник звільнився з попереднього місця роботи в порядку переведення до районної державної адміністрації згідно з п. 5 ст. 36 Кодексу законів про працю України. Для припинення трудового договору в порядку переведення райдержадміністрація направила лист до власника підприємства, на якому працював працівник, з проханням звільнити його із займаної посади у зв’язку з переведенням до районної державної адміністрації. Розпорядженням голови райдержадміністрації працівник був призначений на посаду начальника відділу районної державної адміністрації з посадовим окладом згідно зі штатним розписом як такий, що пройшов конкурсний відбір.

Чи зберігається у цьому випадку сума індексації зарплати, яка розрахована за попереднім місцем роботи?

(Кіровоградська обл.)

 

Під час проведення індексації заробітної плати працівників необхідно керуватися Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженим постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078 (далі — Порядок № 1078). Останні зміни до цього Порядку було внесено постановою КМУ від 13.06.2012 р. № 526 (чинні з 21.06.2012 р.). Цими змінами як раз урегульовано питання проведення індексації під час переведення працівників на іншу посаду на тому ж підприємстві, в установі або організації, а також переведення на роботу на інше підприємство, в установу або організацію або в іншу місцевість, та у зв’язку із змінами в організації виробництва та праці.

Так, згідно з п. 102 Порядку № 1078 для працівників, яких переведено на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі або організації, а також переведено на роботу на інше підприємство, в установу або організацію або в іншу місцевість, та у зв’язку із змінами в організації виробництва та праці, у разі продовження такими працівниками роботи сума індексації зберігається, якщо сума збільшення заробітної плати менша, ніж сума індексації, яка повинна нараховуватися за відповідний місяць. У разі коли сума збільшення заробітної плати більша, ніж сума індексації, яка повинна нараховуватися за відповідний місяць, такий місяць вважається базовим під час обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації.

Із зазначеної норми випливає три випадки, коли може зберігатися сума індексації, якщо сума збільшення заробітної плати менша, ніж сума індексації:

1) переведення на іншу роботу на цьому ж підприємстві, в установі, організації, тобто в межах свого роботодавця;

2) переведення на інше підприємство, в установу, організацію або в іншу місцевість. Це ситуація звільнення працівника в порядку переведення згідно з п. 5 ст. 36 КЗпП;

3) переведення на роботу на інше підприємство, в установу, організацію у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці при продовженні такими працівниками роботи. Це ситуація переведення на роботу на інше підприємство, в установу, організацію у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці (ч. 3 ст. 36 КЗпП). При цьому дія трудового договору працівника не припиняється.

У нашому випадку працівник звільнився з попереднього місця роботи в порядку переведення до районної державної адміністрації згідно з п. 5 ст. 36 КЗпП, тому при визначенні суми індексації заробітної плати слід керуватися п. 102 Порядку № 1078.

Також в обов’язковому порядку слід мати на увазі положення абзацу третього п. 5 Порядку № 1078, згідно з яким, якщо грошовий дохід з урахуванням суми підвищення менше суми грошового доходу з урахуванням індексації до підвищення, у базовому місяці сума загального доходу визначається з таким розрахунком, щоб сума грошового доходу з урахуванням індексації не перевищувала загального доходу до його підвищення.

Із цього випливає наступне. Якщо в результаті переведення працівника його зарплата на новому місці роботи:

1) не збільшується (або зменшується), то суми індексації, визначені за попереднім місцем роботи, повинні зберігатися. При цьому залишається старий базовий місяць. Також якщо на попередньому місці роботи такому працівникові була нарахована фіксована сума індексації, то вона у цьому випадку зберігається на новому місці роботи;

2) збільшується, але на суму меншу, ніж сума індексації, що нараховувалася за попереднім місцем роботи, то в місяці переведення має бути визначено фіксовану суму індексації згідно з вимогами п. 5 Порядку № 1078. При цьому базовим стає місяць переведення. Також якщо зарплата збільшується на новому місці роботи, але на меншу суму, ніж сума фіксованої індексації, то сума фіксованої індексації зберігається на новому місці роботи. Для подальшого розрахунку індексу споживчих цін для проведення індексації місяць, в якому працівнику було підвищено зарплату, є базовим;

3) збільшується, але на суму більшу, ніж сума індексації, що нараховувалася за попереднім місцем роботи, такий місяць переведення вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації. Відповідно індексація не нараховується.

Наостанок зауважимо, що у разі переведення працівника до іншої установи для дотримання вимог п. 102 Порядку № 1078 слід узяти у попереднього роботодавця довідку, в якій указується розмір місячної зарплати працівника, її проіндексована сума в місяці звільнення, сума індексації (фіксована сума індексації), а також останній базовий місяць. На підставі цієї довідки буде здійснюватися індексація доходів на новому місці роботи.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно