Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Держслужбовець після навчання в Національній академії при Президентові України повернувся на попереднє місце роботи: як індексується його зарплата

Редакція ОП
Оплата праці Серпень, 2013/№ 16
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Держслужбовець після навчання в Національній академії при Президентові України повернувся на попереднє місце роботи: як індексується його зарплата

 

Жанна ЛАВРЕНТЬЄВА, головний спеціаліст відділу рівня життя та моніторингу бідності Міністерства соціальної політики України

 

Під час проходження державної служби держслужбовця 01.09.2011 р. було зараховано слухачем денної форми навчання до Національної академії державного управління при Президентові України на спеціальність «Державне управління». До вступу у навчальний заклад він мав максимальний розмір індексації. Після закінчення навчання 01.04.2013 р. держслужбовець повернувся на попереднє місце роботи на ту саму посаду без перериву стажу державної служби. Чи зберігається максимальний розмір індексації йому як держслужбовцю?

(Рівненська обл.)

 

ВІД РЕДАКЦІЇ: Як передбачено чинним трудовим законодавством, а саме ст. 38 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП), вступ до навчального закладу є однією з поважних причин розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, з ініціативи працівника .

За загальним правилом ст. 38 КЗпП працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за 2 тижні.

Однак, як зазначено у цій же статті, у разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у цій місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

Отже, як випливає із норм указаної статті, вступ працівника до навчального закладу унеможливлює продовження роботи. Таким чином, трудові відносини працівника з власником або уповноваженим ним органом перериваються.

У свою чергу, згідно з Положенням про працевлаштування випускників Національної академії державного управління при Президентові України, затвердженим постановою КМУ від 01.04.2013 р. № 255, випускники Національної академії державного управління при Президентові України, які навчалися за денною формою за державним замовленням за спеціальностями галузі знань «державне управління», працевлаштовуються органами державної влади, органами місцевого самоврядування та іншими органами, установами, на які поширюється дія законів України «Про державну службу» та «Про службу в органах місцевого самоврядування», з якими укладено договори-направлення на навчання за денною формою до Національної академії відповідно до Положення про прийом слухачів до Національної академії державного управління при Президентові України.

Органи, установи забезпечують надання випускникам Національної академії посад, на яких вони перебувають у кадровому резерві згідно з договорами-направленнями, або, як виняток, не нижче тих, які вони займали до вступу до Національної академії, рівноцінних за оплатою праці та характером діяльності.

Ж. ЛАВРЕНТЬЄВА : Під час проведення індексації заробітної плати працівників необхідно керуватися Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженим постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078, останні зміни до якого було внесено постановою КМУ від 13.06.2012 р. № 526 (чинні з 21.06.2012 р.).

Згідно з абзацом третім п. 101 цього Порядку обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації заробітної плати новоприйнятих працівників здійснюється з місяця прийняття працівника на роботу.

Враховуючи вищезазначене, для цілей індексації заробітної плати держслужбовця слід вважати новоприйнятим працівником. Тому сума індексації за ним не зберігається.

Для новоприйнятих працівників індекс для проведення індексації заробітної плати обчислюється з місяця прийняття їх на роботу. Право на індексацію заробітної плати настає, коли індекс споживчих цін, розрахований наростаючим підсумком, перевищить поріг індексації, встановлений у розмірі 101 %. Базовим місяцем для таких працівників, як і для інших, буде вважатися місяць підвищення заробітної плати.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно