Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Додаткова відпустка на дітей працівниці, яка має двох дітей

Редакція ОП
Оплата праці Серпень, 2013/№ 16
Друк
Відповідь на запитання

Додаткова відпустка на дітей працівниці, яка має двох дітей

 

Тетяна ГУЛЬ, економіст-аналітик Видавничого будинку «Фактор» (e-mail: t.gul@id.factor.ua)

 

Працівниця стала до роботи після відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами 01.09.2011 р. З 01.11.2011 р. по 30.11.2011 р. включно вона перебувала у щорічній основній відпустці за період роботи з 17.10.2010 р. по 16.11.2011 р. включно. Старшій дитині 05.10.2011 р. виповнилося 15 років.

Чи має така працівниця за 2011 рік право на додаткову оплачувану відпустку тривалістю 10 календарних днів як жінка, яка працює та має двох дітей віком до 15 років, згідно зі ст. 19 Закону України «Про відпустки»?

(запитання з електронної пошти)

 

Відповідно до ст. 19 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових та неробочих днів (ст. 73 Кодексу законів про працю України від 10.12.71 р.) щороку надається таким працівникам:

жінці, яка має двох та більше дітей віком до 15 років;

— жінці, котра має дитину-інваліда;

— жінці, яка всиновила дитину;

— одинокій матері;

— батьку, який виховує дитину без матері (у тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі);

— особі, яка взяла дитину під опіку;

— одному з прийомних батьків.

За наявності декількох підстав для надання такої відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів.

Основною умовою надання такої відпустки є те, що жінка має працювати, тобто виконувати свої посадові обов’язки (лист Мінсоцполітики від 20.10.2011 р. № 307/13/133-11 (далі — лист № 307) // «ОП», 2011, № 24, с. 3).

У наведеному запитанні жінка — мати двох дітей віком до 15 років — продовжила виконання своїх трудових обов’язків після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, а саме з 01.09.2011 р. А тому умова «працююча жінка» у цьому випадку виконується.

Друга умова для надання соціальної додаткової відпустки на дітей як жінці, котра має двох та більше дітей віком до 15 років, — це вік дітей, що дає право на надання такої відпустки. Звідси випливає запитання: чи має право працівниця на надання соціальної додаткової відпустки на дітей у році, в якому її старша дитина досягає такого граничного віку?

На це запитання Мінсоцполітики неодноразово відповідало у своїх листах. Оскільки додаткова відпустка працівникам, які мають дітей, належить до соціальних відпусток, вона може надаватися в будь-який час протягом року незалежно від відпрацьованого часу і дати народження дитини — до або після (див. листи від 22.02.2008 р. № 33/13/116-08, від 14.04.2008 р. № 235/0/15-08/13, № 307).

Таким чином, працівник має право на соціальну додаткову відпустку на дітей у році, в якому його дитина досягає граничного віку, і може використати її у зручний для себе час незалежно від дати народження дитини. І вже починаючи з наступного року такий працівник втрачає право на додаткову відпустку на дітей.

У наведеному запитанні старшій дитині працівниці 15 років виповнилося 05.10.2011 р., і за цей 2011 рік працівниця має право на отримання додаткової соціальної відпустки на дітей, оскільки в цьому році вона працювала. Тривалість такої відпустки становить 10 календарних днів. З 2012 року це право вона втрачає.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі