Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Практичні аспекти виплати надбавки за почесне звання «Заслужений вчитель»

Редакція ОП
Оплата праці Серпень, 2013/№ 16
Друк
Відповідь на запитання

ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ ВИПЛАТИ НАДБАВКИ ЗА ПОЧЕСНЕ ЗВАННЯ «ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ»

 

Антоніна КЛИМЕНКО, начальник Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників освіти і науки України

 

Учителю математики селищного загальноосвітнього навчального закладу, який має вищу категорію та педагогічне звання «Учитель-методист», установлено посадовий оклад на рівні 12-го тарифного розряду. У 2006 році такому вчителю присвоєно почесне звання «Заслужений вчитель», проте надбавка за його наявність не виплачувалася. Станом на грудень 2011 року розрахунок надбавки за вищезазначене звання зроблено таким чином: 1492,00 х 20 % = 298,40 грн. Чи правильно здійснено цей розрахунок?

(смт Золочів, Харківська обл.)

 

У питанні оплати праці педагогічних працівників слід спиратися, зокрема, на наказ Міністерства освіти і науки України «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 р. № 557 (далі — наказ № 557), Інструкцію про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затверджену наказом Міністерства освіти України від 15.04.93 р. № 102 (далі — Інструкція № 102).

Так, згідно з додатком 6 до наказу № 557 ставка заробітної плати вчителя вищої категорії встановлюється за 12-м тарифним розрядом, і станом на 1 грудня 2011 року вона становила 1492,00 грн.

Тепер щодо виплати надбавки за почесне звання «Заслужений вчитель». Слід відзначити, що таке звання присвоюється відповідно до Положення про почесні звання України, затвердженого Указом Президента України від 29.06.2001 р. № 476/2001.

Розмір такої надбавки наведено у п.п. «б» п.п. 2 п. 4 наказу № 557, яким передбачено: працівникам, які мають почесні звання України «заслужений», встановлюється надбавка у розмірі 20 % посадового окладу (ставки заробітної плати). Надбавка за почесне звання встановлюється у разі, коли діяльність працівника за профілем збігається з наявним почесним званням. Відповідність почесного звання профілю діяльності працівника на займаній посаді визначається керівником навчального закладу.

Перш ніж перейти до безпосереднього розрахунку такої надбавки за умовами, наведеними у запитанні, зауважимо, що відповідно до п. 34 Інструкції № 102 підвищення ставок заробітної плати, у тому числі за педагогічні звання, присвоєні за наслідками атестації, утворюють нову ставку заробітної плати.

Оскільки у запитанні йдеться про учителя-методиста, то він має право на підвищення ставки заробітної плати на 15 % за наявність педагогічного звання «Учитель-методист» (п.п. «г» п. 24 Інструкції № 102).

Тоді розмір ставки заробітної плати за посадою вчителя з урахуванням підвищення за це звання на 1 грудня 2011 року становив 1715,80 грн. (1492,00 + 1492,00 х 15 %).

При цьому сума надбавки за почесне звання «Заслужений вчитель» за викладацьку роботу у розмірі 20 % визначається з розміру підвищеної ставки заробітної плати, тому станом на 1 грудня 2011 року вона складала 343,16 грн. (1715,80 х 20 %).

Слід ураховувати, що місячна заробітна плата вчителя загальноосвітнього навчального закладу, який має почесне звання «Заслужений вчитель», педагогічне звання «Учитель-методист», визначається виходячи з розміру ставки заробітної плати вчителя залежно від категорії, збільшеної на 15 % за педагогічне звання «Учитель-методист», 20-відсоткової надбавки за почесне звання «Заслужений вчитель», надбавки у розмірі 20 % за престижність педагогічної праці та доплати за перевірку письмових робіт пропорційно виконаному навчальному навантаженню*.

* Додатково див. консультацію фахівця «Оплата праці директора школи» // «ОП», 2013, № 14, с. 28. — Прим. ред.

Наостанок зауважимо, що трудові спори розглядаються комісіями по трудових спорах або районними, районними у місті, міськими чи міськрайонними судами (ст. 221 Кодексу законів про працю України). При цьому у спорах про виплату належної заробітної плати особа може звернутися до таких органів без обмеження будь-яким строком (ст. 225 та 233 вказаного Кодексу).

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі