Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Як установити тарифний розряд юрисконсульту медустанови

Редакція ОП
Оплата праці Грудень, 2013/№ 23
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Як установити тарифний розряд юрисконсульту медустанови

 

Лідія ГАВРИЛЕНКО, головний спеціаліст з питань соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників охорони здоров’я України

 

На роботу до лікарні 01.01.2010 р. прийняли юрисконсульта із середньою юридичною освітою (диплом молодшого спеціаліста) і встановили йому 6-й тарифний розряд як спеціалісту. Працівник закінчив юридичний технікум у 1977 році, стаж його роботи за цією спеціальністю становить 25 років.

Чи правильно було встановлено такому працівнику тарифний розряд, якщо згідно з п.п. 2.2.21 наказу № 308/519 юрисконсульту належить установити 7-й тарифний розряд?

(м. Керч)

 

Оплата праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення здійснюється відповідно до Умов оплати праці працівників охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених спільним наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 р. № 308/519 (далі — Умови № 308/519).

Згідно зі схемою тарифних розрядів посад керівників структурних підрозділів, професіоналів, спеціалістів і технічних службовців, наведеною в п.п. 2.2.21 Умов № 308/519, інженерам усіх спеціальностей, бухгалтеру (з дипломом спеціаліста), бухгалтеру-ревізору, економісту, юрисконсульту, художнику-окопротезисту, редактору, художнику та іншим професіоналам установлено такі тарифні розряди (п. 3):

— 10-й розряд — провідний;

— 9-й розряд — I категорії;

— 8-й розряд — II категорії;

— 7-й розряд — без категорії.

Художнику ектопротезного кабінету, технологу, бухгалтеру та іншим спеціалістам (п. 4) установлено такі тарифні розряди:

— 8-й розряд — I категорії;

— 7-й розряд — II категорії;

— 6-й розряд — без категорії.

Конкретний тарифний розряд установлюється залежно від наявної кваліфікації.

При цьому назви посад установлюються відповідно до Класифікатора професій ДК 003-2010, затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 28.07.2010 р. № 327, а кваліфікаційні категорії — згідно з Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників (випуск 1) «Професії працівників, які є загальними для всіх видів економічної діяльності», затвердженим наказом Мінпраці від 29.12.2004 р. № 336 (далі — Довідник).

Відповідно до цього Довідника юрисконсульт належить до професіоналів та осіб, які обіймають таку посаду. До них установлюються такі кваліфікаційні вимоги.

Провідний юрисконсульт : повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи за професією юрисконсульта 1-ї категорії — не менше 2 років.

Юрисконсульт 1-ї категорії : повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст); для магістра — без вимог до стажу роботи, спеціаліста — стаж роботи за професією юрисконсульта 2-ї категорії — не менше 1 року.

Юрисконсульт 2-ї категорії : повна вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст). Стаж роботи за професією юрисконсульта — не менше 1 року.

Юрисконсульт : повна вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст) без вимог до стажу роботи.

Присвоєння тарифного розряду згідно з Єдиною тарифною сіткою здійснюється тарифікаційною комісією на підставі здобутої освіти працівника та його досвіду роботи відповідно до вимог Довідника, що є загальними для всіх видів економічної діяльності.

Для професійної групи «Професіонали» визначено вимоги повної вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем «магістр», «спеціаліст» і чотирирівневе категоріювання.

Для професійної групи «Спеціалісти» визначено вимоги базової або неповної вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем освіти «бакалавр», «молодший спеціаліст» і трирівневе категоріювання.

Розглянемо нижче, які саме вимоги висуваються до освіти й досвіду (стажу) роботи.

Освіта. Кваліфікаційні характеристики працівників розроблено відповідно до Закону України «Про вищу освіту» від 17.01.2002 р. № 2984-III (далі — Закон про вищу освіту) і Закону України «Про професійно-технічну освіту» від 10.02.98 р. № 103/98-ВР.

Згідно зі ст. 43 Закону України «Про освіту» від 23.05.91 р. № 1060-XII вищими закладами освіти є технікум (училище), коледж, інститут, університет тощо.

Заклади освіти поділяються на чотири рівні акредитації:

— перший — технікум, училище, інші прирівняні до них вищі заклади освіти;

— другий — коледж, інші прирівняні до них вищі заклади освіти;

— третій та четвертий (залежно від результатів акредитації) — інститут, консерваторія, академія, університет.

Підготовка фахівців у вищих закладах освіти здійснюється за такими освітньо-кваліфікаційними рівнями:

— молодший спеціаліст — забезпечують технікум, училище, інші вищі заклади освіти першого рівня акредитації;

— бакалавр — забезпечують коледжі, інші вищі заклади освіти другого рівня акредитації;

— спеціаліст, магістр — забезпечують вищі заклади освіти третього та четвертого рівнів акредитації.

Із умов, наведених у листі, видно, що диплом молодшого спеціаліста було отримано у 1977 році після закінчення юридичного технікуму.

Статтею 39 Основ Законодавства Союзу РСР та союзних республік про народну освіту (у редакції Закону СРСР від 27.11.85 р. № 3662-XI) установлено, що середня спеціальна освіта здобувається в технікумах, училищах та інших навчальних закладах, віднесених у встановленому порядку до середніх спеціальних навчальних закладів.

Відповідно до ст. 24 Закону про вищу освіту училища й технікуми віднесені до вищих навчальних закладів першого рівня акредитації, в яких здійснюється підготовка за спеціальностями освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста. А ст.  7 цього Закону визначено, що неповна вища освіта відповідає освітньо-кваліфікаційному рівню молодшого спеціаліста. Отже, середня спеціальна освіта, здобута в училищах і технікумах на території СРСР, прирівнюється до неповної вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста.

Досвід (стаж) роботи. Для того щоб отримати певну категорію, окрім необхідної освіти, Довідник висуває вимоги до стажу роботи на посадах. Так, для того, щоб юрисконсульту отримати 2-гу категорію, йому необхідно відпрацювати на посаді юрисконсульта без категорії не менше одного року. Водночас існують варіанти, коли немає відповідної освіти, але є багаторічний досвід роботи за цією спеціальністю, як у наведеному в листі запитанні. Для цих випадків Довідником передбачено такі рекомендації.

Так, якщо особи не мають відповідної освіти або стажу роботи, установлених кваліфікаційними вимогами, але мають достатній практичний досвід і успішно виконують у повному обсязі покладені на них завдання та обов’язки, вони можуть бути, як виняток, залишені на посаді або призначені на відповідні посади за рекомендацією атестаційної комісії (п. 11 Загальних положень Довідника).

Слід зауважити, що Довідник є основою для розробки посадових інструкцій працівникам, складання положень про структурні підрозділи, присвоєння та підвищення категорій за посадами за результатами кваліфікаційної атестації та є базовим документом для організації оплати праці разом зі схемами посадових окладів, коефіцієнтів, що створюють тарифну систему оплати праці.

Отже, на посаді юрисконсульта має працювати особа з повною вищою освітою за освітньо-кваліфікаційним рівнем «магістр», «спеціаліст». Якщо спеціаліст не має відповідної освіти, але набув достатнього практичного досвіду та успішно виконує в повному обсязі покладені на нього завдання та обов’язки, йому може бути встановлено тарифний розряд, визначений для професіоналів.

Зважаючи на викладене, у цій ситуації з урахуванням наявного стажу роботи юрисконсульту за рекомендацією атестаційної комісії може бути встановлено 7 — 10-й тарифний розряд залежно від присвоєної кваліфікаційної категорії (п. 3 п.п. 2.2.21 Умов № 308/519). Інакше йому встановлюється 6 — 8-й розряд, визначений для спеціалістів залежно від присвоєної кваліфікаційної категорії (п. 4 п.п. 2.2.21 Умов № 308/519).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно