Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Надаємо щорічну основну відпустку після випробувального терміну

Редакція ОП
Оплата праці Грудень, 2013/№ 24
Друк
Відповідь на запитання

Надаємо щорічну основну відпустку після випробувального терміну

 

Наталія ГРЕЧКО, головний спеціаліст відділу соціально-трудових відносин управління праці та зайнятості Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації

 

Станом на грудень 2013 року працівник працює в установі шість місяців, три з яких вважалися випробувальним строком. Чи має він право скористатися щорічною основною відпусткою повної тривалості у вказаному місяці?

(м. Сімферополь)

 

Відповідно до ст. 26 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) при укладенні трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається.

Як зазначено у ст. 27 КЗпП, строк випробування при прийнятті на роботу, якщо інше не встановлено законодавством України, не може перевищувати трьох місяців, а в окремих випадках, за погодженням з відповідним виборним органом первинної профспілкової організації, — шести місяців.

Звертаємо увагу на досить суттєвий нюанс: на працівника, який проходить випробування, повною мірою (так само, як і на будь-яких інших працівників) поширюються норми законодавства про працю (ч. 2 ст. 26 КЗпП). Це означає, що на весь час випробування працівник не позбавляється ніяких прав, гарантій, передбачених для працівників установи. Це підтверджують і фахівці «трудового» Міністерства (див. лист Міністерства праці та соціальної політики України від 22.05.2008 р. № 013-0721-05).

Таким чином, період випробування включається до трудового стажу працівника, що дає йому право на щорічну основну відпустку. Так, у випадку, наведеному у запитанні, працівник має право на щорічну основну відпустку повної тривалості у грудні 2013 року, оскільки станом на цю дату він вже відпрацював шість місяців.

З цього приводу доречно зауважити, що відповідно до ст. 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР право працівника на щорічні основну та додаткові відпустки повної тривалості у перший рік роботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи в установі. До цього часу тривалість щорічних відпусток визначається пропорційно до відпрацьованого часу, за винятком випадків, передбачених ч. 7 ст. 10 вказаного Закону*.

* Див. перелік працівників, яким щорічні відпустки повної тривалості надаються за їх бажанням до настання шестимісячного терміну безперервної роботи у перший рік роботи в установі, в «ОП», 2012, № 8, с. 29. — Прим. ред.

 

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі