Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Як оплатити чергування лікарів у стаціонарі

Редакція ОП
Оплата праці Грудень, 2013/№ 24
Друк
Відповідь на запитання

Як оплатити чергування лікарів у стаціонарі

 

Лідія ГАВРИЛЕНКО, головний спеціаліст з питань соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників охорони здоров’я України

 

Як оплачуються години чергування лікарів у стаціонарі? Наприклад, лікар чергував 14 годин 2 грудня 2013 року після своєї основної роботи.

(запитання з електронної пошти редакції)

 

Порядок організації чергувань медичних працівників у стаціонарі та оплату їх праці визначено у п. 5.2 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення» від 05.10.2005 р. № 308/519, затверджених спільним наказом Мінпраці та МОЗ.

Графік чергувань у відділеннях стаціонарів лікарень у нічній час, неробочі та святкові дні складається щомісяця виходячи із встановленої місячної норми робочого часу медичних працівників за рахунок скорочення тривалості їх робочих змін протягом місяця та затверджується керівником закладу за погодженням із профспілкою.

За чергування , які виконуються в межах місячної норми робочого часу, додатковій оплаті підлягають:

— години чергування у робочі дні тижня у нічний час, яким вважається час з 10-ї години вечора до 6-ї години ранку, у розмірі 35 відсотків посадового окладу; працівникам, які зайняті наданням екстреної, швидкої та невідкладної медичної допомоги, — у розмірі 50 відсотків посадового окладу;

— робота у неробочі та святкові дні — у розмірі одинарної годинної ставки понад оклад за фактично відпрацьовані години (ст. 72 та 107 КЗпП). За згодою сторін працівнику може надаватися інший день відпочинку.

У разі неможливості забезпечити чергування у стаціонарі наявними штатними лікарями в межах їх місячної норми робочого часу організовуються додаткові чергування штатних лікарів за їх згодою понад місячну норму робочого часу без займання штатних посад. У цьому випадку оплата чергувань, що виконуються у робочі дні тижня, проводиться в одинарному розмірі понад оклад, а у святкові та неробочі дні — у розмірі подвійної годинної або денної ставки понад оклад (ст. 106 та 107 КЗпП). Кошти на цю мету мають плануватися у фонді оплати праці кошторису закладу.

При цьому компенсація надурочних робіт шляхом надання відгулу не допускається.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі