Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Особливості обкладення ПДФО суми відшкодування, що виплачується установою платнику податку за рішенням суду

Редакція ОП
Оплата праці Липень, 2013/№ 13
Друк
Відповідь на запитання

Відшкодування, яка виплачується установою платнику податку за рішенням суду*

 

Чи підлягає оподаткуванню дохід, який одержаний фізичною особою як відшкодування моральної та матеріальної шкоди?

 

Відповідно до п.п. 164.2.14 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ, із змінами та доповненнями (далі — ПКУ), дохід у вигляді неустойки (штрафів, пені), відшкодування матеріальної або немайнової (моральної) шкоди включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, крім:

а) сум, що за рішенням суду спрямовуються на відшкодування збитків, завданих платнику податку внаслідок заподіяння йому матеріальної шкоди, а також шкоди життю та здоров’ю**;

б) відсотків, отриманих від боржника внаслідок прострочення виконання ним договірного зобов’язання;

в) пені, що сплачується на користь платника податку за рахунок бюджету (цільового страхового фонду) внаслідок несвоєчасного повернення надміру сплачених грошових зобов’язань або інших сум бюджетного відшкодування;

г) суми втрат, заподіяних платнику податку актами, визнаними неконституційними, або незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури або суду, що відшкодовуються державою в порядку, встановленому законом;

ґ) виплати з державного бюджету, пов’язані з виконанням рішень закордонних юрисдикційних органів, у тому числі Європейського суду з прав людини, прийнятих за наслідками розгляду справ проти України.

Дія цього підпункту не поширюється на оподаткування сум страхових виплат, страхових відшкодувань і викупних сум за договорами страхування.

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються кошти, отримані платником податку в рахунок компенсації (відшкодування) вартості майна (нематеріальних активів), примусово відчуженого державою у випадках, передбачених законом, або вартість такої компенсації, отриманої у негрошовій формі (п.п. 165.1.16 п. 165.1 ст. 165 ПКУ).

 

* За інформацією (підкатегорія 103.04) Єдиної бази податкових знань, розміщеної на офіційному сайті Міністерства доходів і зборів України (http://minrd.gov.ua). — Прим. ред.

** Зауважимо, що згідно з роз’ясненнями фахівців Міндоходів сума відшкодування матеріальних збитків, яка за вироком суду відшкодовується громадянину установою (організацією) внаслідок заподіяння шкоди його здоров’ю чи майну, не включається до оподатковуваного доходу та не підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. У той час як суми відшкодування моральної шкоди, які відшкодовуються громадянину внаслідок заподіяння шкоди його здоров’ю чи майну, визнаються доходом платника податку та обкладаються податком на доходи фізичних осіб. — Прим. ред.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі