Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Години чергування вдома: як вони враховуються під час розрахунку лікарняних

Редакція ОП
Оплата праці Липень, 2013/№ 14
Друк
Відповідь на запитання

ГОДИНИ ЧЕРГУВАННЯ ВДОМА: ЯК ВОНИ ВРАХОВУЮТЬСЯ ПІД ЧАС РОЗРАХУНКУ ЛІКАРНЯНИХ

 

Лідія ГАВРИЛЕНКО, головний спеціаліст з питань соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників охорони здоров’я України

 

Лікар залучається до чергувань удома. Як враховується його заробіток за таке чергування, а також час, протягом якого він чергував, для розрахунку виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю?

(м. Сімферополь)

 

Залучення лікарів до чергувань удома викликане відсутністю в стаціонарі у вечірній, нічний час, вихідні та святкові дні відповідних фахівців.

З метою забезпечення надання медичної допомоги хворим згідно з п. 5.1 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я і установ соціального захисту населення, затверджених наказом Мінпраці і МОЗ від 05.10.2005 р. № 308/519, до чергувань удома можуть залучатися лікарі за п’ятьма основними спеціальностями, до яких можуть зараховуватися лікарі хірургічного профілю, анестезіологи, лаборанти і рентгенлаборанти. Конкретний перелік таких фахівців визначається головним лікарем виходячи з необхідності в наданні відповідної медичної допомоги, укомплектованості відділень стаціонару медичними кадрами, аналізу й оцінки фахівців, які найчастіше викликаються.

Отже, якщо лікар відпрацював у стаціонарі робочий день за встановленою нормою робочого часу, він може залучатися до чергувань удома для забезпечення надання, у разі необхідності, екстреної медичної допомоги хворим стаціонару за умови відсутності в стаціонарі лікаря цієї спеціальності.

Чергування вдома враховується як півгодини за кожну годину чергування, якщо виклику до хворого не було, і всі фактично відпрацьовані години, якщо лікаря викликали до хворого.

Відповідно до викладеного для розрахунку суми виплат лікареві у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю необхідно враховувати:

фактично відпрацьовані на викликах години під час чергування вдома та їх оплату;

години чергування вдома в половинному розмірі, якщо викликів не було, і їх оплату.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі