Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

У розрахунковому періоді — курси підвищення кваліфікації: як розрахувати суму лікарняних

Редакція ОП
Оплата праці Червень, 2013/№ 11
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

У розрахунковому періоді — курси підвищення кваліфікації: як розрахувати суму лікарняних

 

Світлана ДИМИТРЕНКО, начальник відділу вдосконалення законодавства у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування Міністерства соціальної політики України

 

До медичної установи 01.02.2013 р. прийнято на постійне місце роботи лікаря-стажиста, якому встановили посадовий оклад з урахуванням підвищення у зв’язку зі шкідливими та важкими умовами праці в сумі 1842,50 грн., а також надбавку за безперервний медичний стаж — 30 %.

З 03.02.2013 р. працівника було направлено на курси підвищення кваліфікації на 30 днів. За відпрацьовані дні лютого (1 і 2 лютого) йому було нараховано зарплату в сумі 217,75 грн.

З 11.03.2013 р. по 20.03.2013 р. цей працівник хворів, про що свідчить виданий у встановленому порядку листок непрацездатності. Страховий стаж на момент настання тимчасової непрацездатності — 23 роки та 4 місяці. Цьому медичному працівнику встановлено скорочений 5-денний робочий тиждень (36 годин на тиждень).

Як розрахувати суму лікарняних?

(м. Дніпропетровськ)

 

Розрахунок суми лікарняних провадиться згідно з Порядком обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженим постановою КМУ від 26.09.2001 р. № 1266 (далі — Порядок № 1266).

Відповідно до п. 4 цього Порядку розрахунковим періодом, за який обчислюється середня заробітна плата для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності, є останні шість календарних місяців (з першого до першого числа), що передують місяцю, в якому настав страховий випадок, упродовж яких застрахована особа працювала та сплачувала або за неї сплачували страхові внески.

Якщо застрахована особа працювала і сплачувала страхові внески менше шести календарних місяців, середня заробітна плата розраховується за фактично відпрацьовані календарні місяці (з першого до першого числа), за які сплачено страхові внески (п. 5 Порядку № 1266).

У наведеному запитанні працівника прийнято на роботу 01.02.2013 р., а тимчасова непрацездатність настала 11.03.2013 р. Таким чином, розрахунковим періодом для обчислення середньої заробітної плати буде лютий 2013 року.

Середня заробітна плата застрахованої особи обчислюється виходячи з нарахованої заробітної плати, за видами виплат, що включають основну й додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, що визначаються згідно з Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Держкомстату від 13.01.2004 р. № 5, та підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, з яких сплачувався єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Виплати за час, протягом якого працівник не працював, але за ним зберігався середній заробіток, обчислений відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100 (відпускні, компенсація за невикористану відпустку, середня заробітна плата за період виконання громадських обов’язків у робочий час, збереження середньої заробітної плати за час навчання з відривом від виробництва в системі підвищення кваліфікації тощо), не беруть участі в розрахунку середньоденної (середньогодинної) заробітної плати, оскільки в зазначених випадках працівник фактично не працював. У розрахунку середньої заробітної плати для обчислення лікарняних не беруть участі ні сума, ні дні, протягом яких за працівником зберігалася середня заробітна плата (див. листи Мінпраці від 25.06.2004 р. № 20-338 і від 02.04.2007 р. № 211/020/153-07).

Таким чином, середньоденна заробітна плата для оплати листка непрацездатності обчислюється шляхом ділення нарахованої заробітної плати за розрахунковий період на кількість відпрацьованих днів у такому періоді.

Розрахуємо середньоденну заробітну плату:

217,75 : 2 = 108,88 (грн.),

де 217,75 — заробітна плата, нарахована за відпрацьований час;

2 — кількість відпрацьованих днів у розрахунковому періоді.

Оскільки страховий стаж працівника більше восьми років, виплати по тимчасовій непрацездатності здійснюються в розмірі 100 % середньої заробітної плати.

Сума оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності становитиме:

108,88 х 5 = 544,40 (грн.).

Розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності за рахунок Фонду соцстраху дорівнюватиме:

108,88 х 3 = 326,64 (грн.).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно