Щодо обкладання ЄСВ суми платежу згідно з договорами добровільного медичного та пенсійного страхування працівників

В обраному У обране
Друк
Редакція ОП
Оплата праці Березень, 2013/№ 6
Лист від 29.12.2012 р. № 31740/03-20

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

Щодо обкладання ЄСВ суми платежу згідно з договорами добровільного медичного та пенсійного страхування працівників

Лист від 29.12.2012 р. № 31740/03-20*

(витяг)

 

<…>

Базою для нарахування єдиного внеску для підприємств, установ та організацій, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, відповідно до пункту 1 частини першої статті 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» є сума нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.2010 р. № 1170 (далі — Перелік).

Відповідно до пункту 2 розділу II Переліку платіж згідно з договорами добровільного медичного та пенсійного страхування працівників і членів їх сімей не є базою для нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

При цьому слід зазначити, що відповідно до статті 980 Цивільного кодексу України предметом договору страхування можуть бути майнові інтереси, які не суперечать закону і пов’язані, зокрема, з життям, здоров’ям, працездатністю та пенсійним забезпеченням (особисте страхування).

 

Директор департаменту надходження доходів
В. Литвиненко

 

*Коментар редакції див. на с. 21. — Прим. ред.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити