У розрахунковому періоді відпустка для догляду за дитиною до трьох років: як розрахувати відпускні

В обраному У обране
Друк
Редакція ОП
Оплата праці Березень, 2013/№ 6
Відповідь на запитання

У розрахунковому періоді відпустка для догляду за дитиною до трьох років: як розрахувати відпускні

 

Тетяна ГУЛЬ, економіст-аналітик Видавничого будинку «Фактор» (e-mail: t.gul@id.factor.ua)

 

Працівниця вийшла з відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку 3 липня 2012 року. Вона йде в основну щорічну відпустку тривалістю 30 календарних днів з 01.02.2013 р. по 02.03.2013 р. включно. Як розрахувати суму відпускних?

(м. Харків)

 

Розрахунок суми відпускних здійснюється згідно з Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100 (далі — Порядок № 100).

Обчислення середньої заробітної плати для оплати днів щорічної відпустки здійснюється виходячи з виплат за останні 12 місяців, що передують місяцю надання відпустки (п. 2 Порядку № 100).

Працівнику, який відпрацював на підприємстві, в установі, організації менше року, середня заробітна плата розраховується виходячи з виплат за фактичний час роботи, тобто з першого числа місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця, в якому надається відпустка або виплачується компенсація за невикористану відпустку.

Оскільки жінка, перебуваючи у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, залишається у трудових відносинах з роботодавцем, розрахунковим періодом у цій ситуації буде лютий 2012 року — січень 2013 року.

Водночас період, протягом якого працівник згідно з чинним законодавством або з інших поважних причин не працював і за ним не зберігався заробіток або зберігався частково, виключається з розрахункового періоду. До таких періодів належить у тому числі й період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного (шестирічного) віку.

При визначенні кількості днів, що враховуються у розрахунку середньої заробітної плати для обчислення відпускних, необхідно мати на увазі, що із загальної кількості календарних днів виключаються також дні, які припадають на святкові та неробочі дні, установлені ст. 73 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП).

Таким чином, із розрахункового періоду (лютий 2012 року — січень 2013 року) необхідно виключити кількість календарних днів, протягом яких працівниця перебувала у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (з 01.02.2012 р. по 02.07.2012 р. включно) та кількість святкових і неробочих днів, що припадають на період після виходу з такої відпустки (з 03.07.2012 р. по 31.01.2013 р. включно).

Припустимо, що загальна сума зарплати, нарахована працівниці за період з 03.07.2012 р. по 31.01.2013 р., становитиме 13909,09 грн.

Визначимо кількість календарних днів за розрахунковий період:

366 - 153 - 3 = 210,

де 366 — кількість календарних днів за 12 місяців (у лютому 2012 року — 29 календарних днів);

153 — кількість днів перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (з 01.02.2012 р. по 02.07.2012 р. включно);

3 — кількість святкових та неробочих днів, що припадають на період з 03.07.2012 р. по 31.01.2013 р. включно, установлених ст. 73 КЗпП.

Середня заробітна плата для розрахунку відпускних становитиме:

13909,09 : 210 = 66,23 (грн.).

Сума відпускних дорівнюватиме:

66,23 х 30 = 1986,90 (грн.).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити