Надбавка за престижність педагогічної праці методистам та завідувачам лабораторій університетів та академій

В обраному У обране
Друк
Редакція ОП
Оплата праці Березень, 2013/№ 6
Відповідь на запитання

Надбавка за престижність педагогічної праці методистам та завідувачам лабораторій університетів та академій

 

Антоніна КЛИМЕНКО, начальник Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників освіти і науки України

 

Чи виплачується надбавка в розмірі 20 відсотків посадового окладу за престижність педагогічної праці методистам та завідувачам навчальних лабораторій вищих навчальних закладів III — IV рівнів акредитації?

(м. Донецьк)

 

З метою підвищення престижності праці педагогічних працівників постановою Кабінету Міністрів України «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I — II рівня акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування» від 23.03.2011 р. № 373 (далі — постанова № 373) установлено педагогічним працівникам навчальних закладів та інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування надбавку в розмірі
20 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати).

Цю постанову оголошено наказом МОНмолодьспорту «Про постанову Кабінету Міністрів України від 23 березня 2011 р. № 373» від 20.05.2011 р. № 470. Пунктом 2 цього наказу визначено обов’язок органів освіти і науки, керівників установ та організацій, підпорядкованих міністерству, прийняти постанову до керівництва.

Щодо її застосування в листі МОНмолодьспорту від 25.05.2011 р. № 1/9-385 надано роз’яснення, в якому зазначається, що надбавка встановлюється усім педагогічним працівникам, перелік посад яких затверджений постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників» від 14.06.2000 р. № 963 (далі — Перелік № 963), усіх навчальних закладів, інших установ і закладів незалежно від відом-чого підпорядкування.

До цього Переліку включено, зокрема, посади методиста та завідувача відділу (лабораторії, кабінету, частини) з основного напряму діяльності.

У Переліку № 963 до окремих посад висунуто умову щодо їх належності до певних типів закладів освіти, для інших — її не передбачено. До посад методиста, завідувача навчальної лабораторії, кабінету, як і до посад учителя, викладача, майстра виробничого навчання та багатьох інших, така вимога не висувається.

Належність навчальних лабораторій до структурних підрозділів з основного напряму діяльності засвідчується положеннями ст. 22 Закону України «Про вищу освіту» від 17.01.2002 р. № 2984-III, де передбачено, що головним завданням вищих навчальних закладів III — IV рівнів акредитації є здійснення освітньої діяльності, яка забезпечує підготовку фахівців відповідних освітньо-кваліфікаційних рівнів. Відповідно до ст. 30 цього Закону лабораторії, кафедри, які об’єднуються у факультети, є основними навчально-науковими структурними підрозділами вищого навчального закладу III — IV рівнів акредитації.

Таким чином, навчальна лабораторія є структурним підрозділом, що відповідає основному напряму діяльності вищого навчального закладу III— IV рівнів акредитації.

Про віднесення цих посад до педагогічних ідеться також у додатку 4 до наказу Міністерства освіти і науки України «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 р. № 557. Зазначеним наказомдодатку 4) затверджено схеми тарифних розрядів окремих посад педагогічних працівників навчальних закладів і установ освіти, зокрема й методиста та завідувача навчальної лабораторії вищих навчальних закладів III — IV рівнів акредитації.

Тому працівники вищих навчальних закладів III — IV рівнів акредитації, які обіймають посади методистів та завідувачів навчальних лабораторій, належать до педагогічних працівників, яким має виплачуватися надбавка в розмірі 20 відсотків посадового окладу відповідно до постанови № 373.

Про виплату 20-відсоткової надбавки педагогічним працівникам вищих навчальних закладів III — IV рівнів акредитації йдеться також у листі Міністерства соціальної політики України «Щодо актуальних проблем у галузі освіти» від 13.10.2011 р. № 10169/0/14-11/18, спрямованому на адресу ЦК Профспілки працівників освіти і науки України у зв’язку із зверненням Профспілки до Кабінету Міністрів України. У листі зазначено, що у Переліку № 963 визначено перелік посад педагогічних працівників усіх навчальних закладів, інших установ і закладів незалежно від відомчого підпорядкування, у тому числі вищих навчальних закладів III — IV рівнів акредитації, закладів післядипломної освіти, навчально-методичних (методичних) кабінетів (центрів) тощо, яким установлюється 20-відсоткова надбавка.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити