Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Виплата грошової допомоги при виході на пенсію держслужбовця

Редакція ОП
Оплата праці Травень, 2013/№ 10
Друк
Відповідь на запитання

ВИПЛАТА ГРОШОВОЇ ДОПОМОГИ при ВИХОДі НА ПЕНСІЮ ДЕРЖСЛУЖБОВЦЯ

 

Тетяна МІХНО, юрист, магістр державного управління

 

Державний службовець працює та отримує пенсію як військовослужбовець. Невдовзі він буде звільнятися з обійманої посади у зв’язку з досягненням граничного віку перебування на державній службі.

Чи матиме він право на виплату грошової допомоги в розмірі 10 місячних посадових окладів?

(Дніпропетровська обл.)

 

Відповідаючи на запитання, зазначимо, що окрім загальних підстав розірвання трудового договору, передбачених Кодексом законів про працю України, у ч. 1 ст. 30 Закону України «Про державну службу» від 16.12.93 р. № 3723-XII (далі — Закон про держслужбу) перелічені інші підстави припинення державної служби. Так, згідно з абзацом третім ч. 1 ст. 30 Закону про держслужбу однією з підстав, що припиняє проходження особою державної служби, є досягнення посадовцем граничного віку проходження державної служби.

Що стосується граничного віку перебування на державній службі, то згідно з абзацом першим ст. 23 Закону про держслужбу такий вік становить 65 років.

Поряд з цим відповідно до ч. 1 ст. 37 Закону про держслужбу на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 років, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-IV, за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченому абзацом першим ч. 1 ст. 28 цього Закону, у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.

Відповідно до ч. 2 ст. 37 Закону про держслужбу до досягнення віку, встановленого зазначеною вище нормою ч. 1 ст. 37 цього Закону, право на пенсію за віком мають державні службовці — чоловіки 1955 року народження і старші після досягнення ними такого віку:

60 років — які народилися по 31 грудня 1952 року;

60 років 6 місяців — які народилися з 1 січня 1953 року по 31 грудня 1953 року;

61 рік — які народилися з 1 січня 1954 року по 31 грудня 1954 року;

61 рік 6 місяців — які народилися з 1 січня 1955 року по 31 грудня 1955 року.

Відповідно до ч. 13 ст. 37 Закону про держслужбу у разі виходу на пенсію за наявності стажу державної служби не менше 10 років державним службовцям виплачується грошова допомога в розмірі 10 місячних посадових окладів.

Отже, обов’язковою умовою для виплати 10 місячних посадових окладів , з урахуванням приписів ст. 37 Закону про держслужбу, є вихід на пенсію державного службовця.

Тож, якщо особу буде звільнено саме у зв’язку з виходом на пенсію з призначенням пенсії державного службовця, цей факт надасть правові підстави для нарахування та виплати грошової допомоги в розмірі 10 посадових окладів, оскільки така підстава припинення державної служби для виплати грошової винагороди передбачена ч. 13 ст. 37 Закону про держслужбу.

При цьому зверніть увагу! Якщо державні службовці виходять на пенсію відповідно до законів «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.91 р. № 1788-XII, «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.92 р. № 2262-XII, «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.91 р. № 796-XII тощо, то права на виплату грошової винагороди в розмірі 10 посадових окладів вони не матимуть.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі