Частину розрахункового періоду працівниця перебувала у відпустці для догляду за дитиною до 6 років: розрахунок допомоги по вагітності та пологах

В обраному У обране
Друк
Редакція ОП
Оплата праці Травень, 2013/№ 9
Відповідь на запитання

ЧАСТИНУ РОЗРАХУНКОВОГО ПЕРІОДУ працівниця ПЕРЕБУВАЛА У ВІДПУСТЦІ ДЛЯ ДОГЛЯДУ ЗА ДИТИНОЮ ДО 6 РОКІВ: РОЗРАХУНОК ДОПОМОГИ ПО ВАГІТНОСТІ ТА ПОЛОГАХ

 

Світлана ДИМИТРЕНКО, начальник відділу вдосконалення законодавства у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування Міністерства соціальної політики України

 

Працівниця йде у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами з 22 квітня 2013 року. На розрахунковий період (жовтень 2012 року — березень 2013 року) припадає відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку (з 1 жовтня 2012 року по 15 січня 2013 року включно). З 16 січня 2013 року вона вийшла на роботу. Зарплата за відпрацьовані дні січня — березня 2013 року склала 7714,29 грн.

Як розрахувати допомогу по вагітності та пологах?

(м. Харків)

 

Розрахунок допомоги по вагітності та пологах провадиться згідно з положеннями Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 р. № 1266 (далі — Порядок № 1266).

Відповідно до п. 4 цього Порядку розрахунковим періодом, за який обчислюється середня заробітна плата для розрахунку допомоги по вагітності та пологах, є останні шість календарних місяців (з 1-го до 1-го числа), що передують місяцю, в якому настав страховий випадок.

Місяці розрахункового періоду (з 1-го до 1-го числа), в яких застрахована особа не працювала з поважних причин (тимчасова непрацездатність, відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку або шестирічного віку за медичним висновком) виключається з розрахункового періоду. Таким чином, із розрахункового періоду (жовтень 2012 року — березень 2013 року) повністю виключається період жовтень — грудень 2012 року.

Залишаються такі місяця розрахункового періоду: січень — березень 2013 року.

Відповідно до п. 14 Порядку № 1266 середньоденна зарплата для розрахунку допомоги по вагітності та пологах обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період заробітної плати, з якої сплачувалися страхові внески, на кількість календарних днів за розрахунковий період, за винятком календарних днів, протягом яких працівниця перебувала у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку.

Отже, кількість календарних днів за розрахунковий період (січень — березень 2013 року) становитиме:

31 - 15 + 28 + 31 = 75.

Середньоденна зарплата дорівнюватиме:

7714,29 : 75 = 102,86 (грн.).

Сума допомоги по вагітності та пологах складе:

102,86 x 126 = 12960,36 (грн.).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд