Надання відпустки без збереження заробітної плати за двома підставами

В обраному У обране
Друк
Редакція ОП
Оплата праці Травень, 2013/№ 9
Відповідь на запитання

Надання відпустки без збереження заробітної плати за двома підставами

 

Ганна ХОРОШКО, головний спеціаліст відділу соціально-трудових відносин управління праці та зайнятості Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації

 

Працівник бюджетної установи є ветераном праці та інвалідом I групи. Якої тривалості йому може бути надана відпустка без збереження заробітної плати у 2013 році? Чи має він право у поточному році скористатися правом на таку відпустку за 2012 рік, якщо ним не було реалізоване це право?

(м. Одеса)

 

Відповідно до ст. 25 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (далі — Закон № 504) відпустка без збереження заробітної плати за бажанням працівника надається в обов’язковому порядку за наявності підстав, передбачених зазначеною статтею.

Так, згідно зі ст. 25 Закону № 504* відпустка без збереження заробітної плати, зокрема, надається:

— інвалідам I та II груп — тривалістю до 60 календарних днів щорічно;

— ветеранам праці — тривалістю до 14 календарних днів щорічно.

Відпустку без збереження заробітної плати, яка надається в обов’язковому порядку, можна використовувати з декількох підстав. Таким чином, за обставин, наведених у запитанні, працівник має право на відпустку без збереження заробітної плати як інвалід I групи та як ветеран праці.

Крім того, ст. 26 Закону № 504 передбачено надання відпустки без збереження заробітної плати за наявності сімейних обставин або інших причин тривалістю до 15 календарних днів на рік. Така відпустка надається за домовленістю між роботодавцем та працівником. Як зазначено у листі Міністерства праці та соціальної політики України від 18.03.2009 р. № 2961/0/14-09/06, рішення про надання або ненадання такої відпустки належить до компетенції роботодавця.

При цьому у разі коли працівник скористався своїм правом на відпустку без збереження заробітної плати, яка надається згідно зі ст. 25 Закону № 504 в обов’язковому порядку, він може скористатися й відпусткою без збереження заробітної плати тривалістю до 15 календарних днів на рік, передбаченою ст. 26 Закону № 504.

Для отримання зазначених відпусток працівником надаються заява та в разі потреби документи, що підтверджують право на таку відпустку.

Слід мати на увазі, що відпустка без збереження заробітної плати може бути використана працівником лише в поточному році. Відтак якщо працівник протягом поточного року не скористався правом на відпустку без збереження заробітної плати, що надається за ст. 25 або 26 Закону № 504, то вона не може бути використана у наступному році. Це пов’язано з тим, що відпустка без збереження заробітної плати не належить до щорічних відпусток, а тому перенесенню або використанню за минулі роки не підлягає.

 

* Детальний перелік підстав, передбачених ст. 25 Закону № 504, для надання відпустки без збереження заробітної плати та її тривалість див. на с. 31 — 32 цього номера газети. — Прим. ред.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд