Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Щодо збереження кваліфікаційної категорії при переході на посаду лікаря-терапевта

Редакція ОП
Оплата праці Листопад, 2013/№ 21
Друк
Відповідь на запитання

Щодо збереження кваліфікаційної категорії при переході на посаду лікаря-терапевта

 

Лідія ГАВРИЛЕНКО, головний спеціаліст з питань соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників охорони здоров’я України

 

У районній лікарні лікар-терапевт з вищою кваліфікаційною категорією по терапії перейшов на посаду лікаря загальної практики — сімейної медицини з вищою кваліфікаційною категорією, а потім знову перейшов на посаду лікаря-терапевта. Чи зберігається йому кваліфікаційна категорія?

(запитання з електронної пошти редакції)

 

До зайняття медичною діяльністю, тобто мати право працювати на посаді лікаря за будь-якою спеціальністю, допускаються спеціалісти з повною вищою освітою за напрямом підготовки «Медицина» за спеціальністю «Лікувальна справа» та які пройшли спеціалізацію за відповідним фахом і атестацію. Порядок атестації лікарів затверджено наказом МОЗ «Про подальше удосконалення атестації лікарів» від 19.12.97 р. № 359 (далі — наказ № 359).

Наказом МОЗ від 25.12.92 р. № 195 затверджено Перелік вищих і середніх спеціальних навчальних закладів, підготовка і отримання звання в яких дають право займатися медичною і фармацевтичною діяльністю. Отже, звання «лікар-спеціаліст» з конкретної лікарської спеціальності присвоюється особам, які закінчили вищий навчальний заклад (медичний університет), пройшли навчання в інтернатурі та атестацію на визначення знань і практичних навиків (п. 2.1 наказу № 359).

Якщо особа не працювала більше трьох років за конкретною лікарською спеціальністю, вона не може займатися лікарською діяльністю з цієї спеціальності без попереднього проходження стажування, порядок якого затверджено наказом МОЗ «Про порядок направлення на стажування лікарів і їх наступного допуску до лікарської діяльності» від 17.03.93 р. № 48.

Отже, для переведення лікаря загальної практики — сімейної медицини з вищою кваліфікаційною категорією на посаду лікаря-терапевта з вищою кваліфікаційною категорією необхідно:

— щоб період його роботи на посаді лікаря загальної практики — сімейної медицини не перевищував трьох років;

— мати сертифікат лікаря-терапевта, у якого на момент переведення на цю посаду не закінчився 5-річний термін дії атестації за цією спеціальністю.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі