Як перевести працівницю на інше підприємство під час відпустки для догляду за дитиною до трьох років

Редакція ОП
Оплата праці Листопад, 2013/№ 22
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

як Перевести працівницю на інше підприємство під час відпустки для догляду за дитиною до трьох років

 

Наталія ГРЕЧКО, головний спеціаліст відділу соціально-трудових відносин управління праці та зайнятості Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації

 

Працівниця підприємства перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Зараз на підприємстві проводиться реорганізація. У зв’язку з цим чи маємо ми право звільнити цю працівницю відповідно до п. 5 ст. 36 КЗпП «переведення працівника, за його згодою, на інше підприємство, в установу, організацію або перехід на виборну посаду»?

(м. Харків)

 

Відповідно до ч. 3 ст. 184 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років — ч. 6 ст. 179 КЗпП), одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов’язковим працевлаштуванням.

Отже, жінок зазначених категорій забороняється звільняти з підстав, передбачених ст. 40 і 41, ст. 28 КЗпП, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, з обов’язковим працевлаштуванням.

Звільненням згідно з п. 5 ст. 36 КЗпП є припинення трудового договору у зв’язку з переведенням працівника, за його згодою, на інше підприємство, в установу, організацію або перехід на виборну посаду. Тому таке звільнення не є звільненням з ініціативи власника або уповноваженого ним органу, а відбувається за згодою працівниці.

Переведення працівника за його згодою на іншу роботу є підставою для припинення трудового договору лише у тому випадку, коли воно здійснюється на інше підприємство, в установу, організацію. При цьому не має значення, за чиєю ініціативою проводиться переведення — за ініціативою працівника, власника або уповноваженого ним органу чи за розпорядженням вищого за підлеглістю органу управління.

Умовою здійснення переведення на іншу роботу є згода працівника на переведення, розпорядження вищого за підлеглістю органу або погодження між керівниками обох заінтересованих підприємств чи організацій, наказ власника або уповноваженого ним органу за попереднім місцем роботи про припинення трудового договору у зв’язку з переходом на інше підприємство чи в організацію.

Переведення працівника на іншу постійну роботу на тому самому підприємстві, в установі, організації не припиняє трудового договору, а лише змінює його зміст.

Таким чином, припинення трудового договору з цією працівницею за п. 5 ст. 36 КЗпП є можливим та правомірним за погодженням трьох сторін: самої працівниці, майбутнього та колишнього підприємств-роботодавців.

Крім того, трудові відносини з роботодавцем можуть бути також припинені у випадках, передбачених ст. 38 та 39 КЗпП (розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, та строкового трудового договору за ініціативою працівника).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд